Lembergs: Joprojām nav pierādījumu tam, ka ostu pārvaldības modeļa maiņa nesīs labākus rezultātus

Līdz pat šim brīdim neviens eksperts nevar apstiprināt to, ka jaunais ostu pārvaldības modelis būs efektīvāks, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lai arī jau 2019. gadā valdība sāka spriest par ostu pārvaldības modeļa maiņu, līdz Ministru kabinetam šis likums tā arī nav aizgājis. Lembergs uzsver, ka pastāv maza ticamība, ka šogad likuma grozījumi tiks pieņemti.

“Mēs savā darbībā gan rēķināmies ar to, ka Ventspils brīvostas pārvalde tiks likvidēta un turpmāk darbosies tikai “Ventas osta”,” sacīja Lembergs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka “Ventas osta” šobrīd tikai un vienīgi izsaimnieko naudu: “Tur vesela rinda saņem naudu, ieņemot amatus un neko nedarot.”

Tāpat Lembergs norādīja uz to, ka likumā tika ierakstīts, ka Ministru kabinetam vajadzēja saņemt un analizēt jauno ostu pārvaldes modeli, tostarp noteikt to stiprās un vājās puses: “Šādam ziņojumam vajadzēja būt līdz 1. jūnijam, bet tas līdz pat šim brīdim nav izdarīts.”

Viņš turpināja, ka, lai arī Satiksmes ministrija izsludināja konkursu uz šādu pētījumu, tas beidzās bez rezultātiem, jo “neviens nevarēja pateikt, ka esošais modelis ir slikts.”

“Lielbritānijā darbojas likumi, kas ir 300 gadu veci. Likuma vecums nenosaka, ka tas ir slikts,” piebilda politiķis.

Kā zināms, 2019. gada decembra beigās tika reģistrēta valstij piederošā AS “Ventas osta”. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits iepriekš norādījis, ka lēmums par “Ventas osta” dibināšanu ir solis virzienā uz jaunu ostu pārvaldības modeli.

Komentāri