Lembergs: Kaimiņu neizdos kriminālvajāšanai, jo to nevēlas Bordāns un Meroni

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šonedēļ tā arī nepaspēja izlemt, vai dot atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret deputātu Artusu Kaimiņu. Saeimā jautājums iestrēdzis jau gandrīz trīs mēnešus. Paužot viedokli par izveidojušos situāciju, Ventspils mērs Aivars Lembergs uzsvēra, ka Kaimiņa pusē ir tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), jo abi saistīti ar bijušo Šveices advokātu Rūdolfu Meroni.

Lembergs salīdzināja Kaimiņa situāciju ar notikumiem 2011. gadā, kad Saeimai bija jālemj, vai dot piekrišanu kratīšanas izdarīšanai 10. Saeimas deputāta Aināra Šlesera dzīves vietās.

“Dienā, kad Šlesera sieva atstāja dzemdību namu ar jaundzimušo atvasi, prokuratūra prasīja veikt kratīšanu Šlesera dzīvoklī. Parlamenta vairākums tam nepiekrita. Tad sekoja milzīga sašutuma vētra no tiem pašiem, kas tagad atsakās izdot Kaimiņu, sakot, ka tas ir tiesiskuma un demokrātijas pārkāpums un pasaules lielākais grēks,” norādīja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka Saeimas komisija jautājumu par Kaimiņa izdošanu skata jau trīs mēnešus: “Tāds ir tas tiesiskums.”

Savukārt komentējot deputātu pārmetumus prokuratūrai par iesaistīšanos politiskajā procesā, aizturot Kaimiņu neilgi pirms Saeimas vēlēšanām, Lembergs norādīja, ka tolaik arī deputāti “bazūnēja, ka jāatlaiž Saeima un Zatlers to izdarīja.”: “Kur Levits tagad ir? Kāpēc Levits neatlaiž Saeimu, ka tā neizdod Kaimiņu?”

Lembergs gan norādīja, ka viss ir saprotams, proti, “Bordāns un Kaimiņš ir Meroni stipendiāti, un tur viss ir nomaksāts, lai Kaimiņu neizdotu.”

Kā zināms, prokuratūra pagājušā gada oktobrī Saeimai lūdza piekrišanu Kaimiņa saukšanai pie kriminālatbildības. Kaimiņam arī mīkstināta apsūdzība – sākumā apsūdzība bija grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, tagad to plānots celt vienkārši par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Komentāri