Lembergs: Koncertzāles “Latvija” ugunsdrošības sistēmas būvniecība netika finansēta no ES līdzfinansējuma

Koncertzāles “Latvija” ugunsdrošības sistēmas būvniecība netika finansēta no Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma – tie, kas saka, ka Ventspils pilsētas domei būs jāatmaksā līdzfinansējuma daļa, melo, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, tiesa piespriedusi cietumsodu bijušajiem ugunsdzēsējiem, kuri deva nelikumīgu atzinumu par jaunuzceltās koncertzāles “Latvija” ugunsdrošību. Soda bardzību tiesnese pamatoja ar sabiedrības apdraudējumu un amatpersonu vārda diskreditēšanu.

“Jau tad gan es personīgi, gan Komunālā pārvalde, gan tie, kas šai projektā bija iesaistīti, skaidri pateica, ka ne Ventspils pilsētas dome, ne Komunālā pārvalde ar šiem ugunsdzēsējiem, kuri bija vai nu prasījuši, vai ņēmuši šos kukuļus, nekāda sakara nav, un izmeklēšana to pilnā apjomā pierādīja – nevienam no mūsu darbiniekiem pat nav liecinieka statuss,” skaidroja Lembergs.

“Tie ir meli, ka bija kaut kādi jautājumi par termiņiem. Koncertzāle tika būvēta apsteidzošos tempos, un termiņa dēļ nekādi kukuļi nevienam nebija jādod. Bet man stāstīja, ka tad, kad vajadzēja nodot ugunsdrošības sistēmu Liepājā, tad ugunsdzēsēji bija viņus atšuvuši 4–6 reizes un celtnieki, lai viņus nečakarētu, viņi kā bijušie ugunsdzēsēji bija gājuši ar kaut kādiem priekšlikumiem,” norādīja politiķis.

Savukārt, runājot par ES fondu naudu un to iespējamo atmaksāšanu, Lembergs uzsvēra, ka ugunsdrošības sistēma tika finansēta no Kultūras ministrijas naudas, ko tā saņēma kā fondu naudu: “Ja kādam ir jāatmaksā tā nauda, tad tā ir Kultūras ministrija. Ventspils pilsētas domei ar ugunsdrošības sistēmu arī no finansēšanas viedokļa nav nekāda sakara.”

Viņš piebilda – redzams, ka priekšvēlēšanu laikā atkal tiek izplatītas baumas un nepatiesības.

Komentāri