Lembergs: Kristovskis savu grāmatu izdeva apsteidzoši, jo nebija drošs, vai viņa vārds nav atrodams “čekas maisos”

Politiķis Aivars Lembergs uzskata, ka Ģirts Valdis Kristovskis ar savu grāmatu cenšas piesegt melus, ka viņš nav ilglaicīgi komunicējis ar Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) virsniekiem.

Kā zināms, Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis ne reizi vien pārmetis to, ka Lembergs viņam ceļ neslavu laikā, kad pats savā grāmatā “Pieskāriens” atklājis, ka vismaz pusotru gadu cieši kontaktējies ar VDK virsniekiem.

Pats Kristovskis grāmatu nodēvējis par autobiogrāfisku stāstu par jauna inženiera un sportista dzīves izaicinājumiem Ventspilī Mihaila Gorbačova glastnostj laikā no 1985. gada pavasara līdz Latvijas Tautas frontes dibināšanai. Kristovskis atklāj, ka darbs pie grāmatas ir sācies jau pirms trīsdesmit gadiem, kad VDK aģenti centušies viņu savervēt.

Vēlāk gan grāmatā Kristovskis atklāj arī savas intereses, proti, rūpes par to, lai viņa māte Astra Kristovska iegūtu atļauju paviesoties pie māsīcas ASV, iespēja atcelt viņa iesaukšanu padomju armijā un jauns dzīvoklis.

Arī Lembergs savulaik skaidroja, kāpēc Ģirtu Valdi Kristovski neiesauca padomju armijā. 1988. gada decembra sākumā Aivaram Lembergam bija saruna ar Ventspils pilsētas kompartijas komitejas otro sekretāru Aldi Slavinski, kurš, atsaucoties uz informāciju no Ventspils Kara komisariāta, norādīja, ka jautājumu par Ģirta Valda Kristovska iesaukumu armijā “piesedz kaimiņi”. Tāds ir VDK apzīmējums, jo bijušai Ventspils Tautas deputātu padomes administratīvajai ēkai, šobrīd Ventspils Domes ēkai, blakus atradās Ventspils VDK ēka, šobrīd Ventspils prokuratūras ēka. Attiecīgi Slavinskis norādīja, ka VDK “rūpējas” par Ģirtu Valdi Kristovski un “kūrē viņa aktivitātes”.

“Aivars Lembergs domā, ka Ģirts Valdis Kristovskis savu grāmatu izdeva apsteidzoši un tāpēc, ka nebija drošs, vai viņa vārds nav atrodams “čekas maisos”. Tāpēc publicēja grāmatu, lai sabiedrības acīs mēģinātu attaisnoties,” žurnālistiem pauda Lemberga advokāts.

Jāatzīmē, ka arī citi grāmatā pieminētie personāži norādījuši, ka Kristovskis “Pieskārienā” sarakstījis muļķības. Latvijā populārais politiķis Alfrēds Čepānis norādījis, ka Kristovskis raksta nepatiesību, jo vēlas tikt pie popularitātes un kaut kāda amata: “Bet tā jau ir viņa problēma, ja viņš grib pakāpties uz politiskiem līķiem un tā veidot karjeru. Tas jau tikai raksturo viņu kā topošo vai esošo politiķi. Nav jau viņš ne pirmais, ne pēdējais tāds.”

Komentāri