Lembergs: Lai arī JKP mani mudina apmaiņā pret brīvību pamest politiku, es nenodošu savus vēlētājus

Drīz jau būs pagājuši astoņi mēneši kopš politiķis Aivars Lembergs atrodas apcietinājumā. Viņš ir aicinājis savā lietā nemeklēt tiesiskumu un taisnīgumu, norādot, ka viņa lieta ir politiskais pasūtījums. Neskatoties uz šiem apstākļiem, politiķis nepadodas un negrasās nodot arī savus vēlētājus.

Vēstulē sievai Kristīnei viņš aicina viņu nemeklēt notiekošajā tiesiskumu, saprātu, loģiku un taisnīgumu. “Kāpēc priekšroka vainīgajam, tas ir notiesātajam pret nenotiesāto, nevainīgo? Ļoti vienkārši – lai advokāti pierunā nepārsūdzēt spriedumu, pat labāk – vienoties par sodu ar prokuroru. Tas nekas, ka tu neko neesi noziedzies. Tev izdevīgi atzīt vainu. Tevi vajā, soda par to, ka tu, būdams nevainīgs, nevis atzīsti vainu, bet cīnies par savu taisnību,” uzsvēra Lembergs.

Viņš norādīja, ka tādu piemēru ir ļoti daudz: “Mana kolēģe Ogres mēra Helmaņa lieta vai digitālā lieta, ja pēc pirmās instances sprieduma būtu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Viņi visi savus gadus būtu atsēdējuši, kā nevainīgie, pie drošības līdzekļa apcietinājuma. Beigās viņus visus attaisnotu un pēc tam – ej cīnies ar valsti gadiem ilgā tiesvedībā par kompensāciju 1000 eiro par katru gadu. Vai tad gadus var atdot? Samainīt eiro? Kurš Latvijā, pat mans lielākais naidnieks, tic, ka es aizbēgšu no soda? Kā es varu aizbēgt, ja uz 22. februāri biju jau izcietis vienu gadu soda, nesodīts, nevainīgs, bet šobrīd jau pusotru gadu. No kā mukt? Nevar aizmukt no cietumā jau pavadītā soda, lai arī nesodītam.”

Pēc viņa teiktā, atbilde ir ļoti vienkārša – Ostapa Bendera nozagtā nauda un politiskais pasūtījums.

“Pat cietumā man nebeidz jautāt: “Aivar Lemberg, ko jūs tik ilgi slaistāties? Atbildu – lai kā pirmais neaizmuktu uz Marsu, protams, nelegāli, bagāžas nodalījumā.” Jā, man taču bordānieši teica – vācies prom no politikas un tu esi brīvs, nevainīgs. Bet kā ar maniem vēlētājiem? Nodot viņus? Taču nē!” uzsvēra Lembergs.

Komentāri