Lembergs: Latvija sāka būvēt sašķidrinātās dabasgāzes termināli novēloti

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs, sniedzot kritisku vērtējumu līdzšinējai varai un tās nepaveiktajiem darbiem, pauda, ka tai jau sen bija visas iespējas nodrošināt Latvijas enerģētisko drošību.

Viņa ieskatā, patlaban valdība praktiski visus lēmumus pieņem emocionāli, “vai arī tos vada šauras intereses Latvijā vai ārpus tās”. Kā piemēru Lembergs minēja Latvijā plānoto sašķidrinātās dabasgāzes termināli.

Politiķis norādīja, ka jau 2011. gadā viņš valdībā iesniedza priekšlikumu Ventspilī būvēt sašķidrinātās dabasgāzes termināli: “Mūsu priekšlikums tā laika valdības vadītājam Valdim Dombrovskim bija analizēt tolaik piedāvātos trīs variantus – Skultē, Rīgā un Ventspilī, pieņemot Latvijai visizdevīgāko variantu. Mēs iesniedzam lielu materiālu, kas balstīts uz aprēķiniem un kas pierādīja, ka visizdevīgākais variants ir Ventspils, jo varēja piegādāt gāzi kopējā dabasgāzes sistēmā, izmantojot naftas vadu. Viss tika apturēts. Kāpēc? Tāpēc, ka Ventspils bija labākais, tāpēc tika noairēti visi varianti.”

“Labāk bija gaidīt 2022. gada 24. februāri – Krievijas iebrukumu Ukrainā un enerģētisko krīzi, un tad sākt risināt. Bet kā risina? Ne jau meklējot Latvijai izdevīgāko variantu. Atkal tur pāri dīķim ir kāds Skultē, vēl kādi ir Rīgā, bet atkal netiek meklēts Latvijai izdevīgākais variants,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, šobrīd tiek lemts, ka sašķidrinātās dabasgāzes termināli Latvijā varētu attīstīt AS “Skulte LNG Terminal” vai SIA “Kundziņsalas dienvidu projekts”. “Skulte LNG Terminal” vēlas termināļa projektu attīstīt Saulkrastos, bet “Kundziņsalas dienvidu projekts” – Rīgā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro