Lembergs: Latvijā valdošā elite gadiem ilgi ir baidījusies no tautas vēlēta prezidenta

Valdošā koalīcija baidās no tautas vēlēta prezidenta, intervijā RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Mums Latvijā valdošā elite visus gadus ir baidījusies no tautas vēlēta prezidenta, atšķirībā, piemēram, no Lietuvas vai ASV. Es esmu bijis vienmēr par valsts vēlētu prezidentu, bet šitie utu vanagi – viņiem bail no manis, jo ja nu pēkšņi Lembergu ievēlēs par prezidentu?” komentēja Lembergs.

Pēc viņa teiktā, “tieši tāpēc viņi taisa štelles, lai parlamentā ievēlētu sev tīkamu prezidentu, kas nevar izdarīt neko tautas labā”.

Kā zināms, Valsts prezidents Egils Levits skeptiski vērtējis ideju par tautas vēlētu prezidentu, norādot, ka “problēma nav sistēmā, bet gan politikā un tanī, ka daudz iedzīvotāju ir neapmierināti ar valsts vadību”.

Prezidenta nostāju Lembergs iepriekš asi kritizējis, norādot, ka “ar saviem vārdiem Levits paziņo, ka vara nevis pieder tautai, bet, ka varu nedrīkst dot tautai un ka vara pieder Levitam, un vienīgais pareizais pilsonis ir Levits, kas pats nācis ir no Vācijas. Un pārējie pilsoņi, kas šeit ir dzimuši un auguši, un nevienu brīdi nav aizmukuši prom no Latvijas, lai zem kādas varas tā nebūtu, ir nepareizie un uz viņiem neattiecas Satversmes 2. pants, kas nosaka, ka vara pieder tautai. Levits saka, ka varu tautai nedrīkst dot. Tāds ir šis jurists, konstitucionālo tiesību it kā speciālists.”

“Bet kā tad sanāk – Levits baidās no tautas? Baidās, tāpēc arī viņu ievēl Saeima un viņš stāv un krīt par to, lai šī Saeima viņu nākamreiz pārvēlētu,” ir pārliecināts Lembergs.

Komentāri