Lembergs: Latvijai atrašanās NATO ir izdevīga

Latvijā nepieciešams palielināt NATO karavīru klātbūtni, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Lemberga ieskatā, NATO klātbūtne šobrīd Latvijā tikpat kā nav jūtama: “Tās ir tikai tādas viesmīlības vizītes. NATO klātbūtnei Latvijai ir jābūt pilnīgi citur – pie austrumu robežas. Tai ir jābūt mobilizētā sastāvā, jāizvieto maksimāli modernas aizsardzības sistēmas, lai būtu nevis tā, kā tagad ir paredzēts, ka agresijas rezultātā iespējams Latviju okupē un tad NATO dzen prom no šejienes, bet tā, ka neviens te nevar pat centimetru ienākt iekšā, jo Latvijas robeža ir droši nosargāta ar NATO spēkiem, kuri atrodas ierakumos, nevis Ādažos trenējas.”

Pēc politiķa domām, šī brīža aizsardzības sistēma un tās tehniskais nodrošinājums neatbilst šī laika prasībām: “Mana pieeja ir tāda, ka nevis jāpiegādā ieroči, kad ir jau okupēta teritorija, bet ieroči jāpiegādā tad, kad neviena redzama problēma nav.”

“Cik mums ir modernas aizsardzības sistēmas? [..] Nekā mums nav. Princips ir tāds, ka, ja okupēs, tad tikai sāks piegādāt [ieročus], kā ukraiņiem. Kāpēc Ukrainu 2014. gadā neuzņēma Eiropas Savienībā? Kāpēc? Arī šobrīd Ukraina nav uzņemta NATO un ES. Kāpēc?” turpināja politiķis.

“Jo ilgāk karš iet, jo turpinās būtisks apdraudējums arī Latvijai. Ja iedomājieties, ka tas karš var nebeigties ar atombumbu, jūs ļoti kļūdāties. Mēs esam ieinteresēti, lai Latvija netiktu ierauta karā,” piebilda Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka Latvijai atrašanās NATO ir izdevīga, un Latvijai ir jāpiekopj tāda politika, kas Latvijas tautai ir izdevīga.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro