Lembergs: Latvijas valsts savus pilsoņus neaizstāv

Es esmu dzīvs piemērs tam, ka Latvijas valsts savus pilsoņus neaizstāv, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kurš augusta sākumā iesūdzējis tiesā ASV Valsts kasi un tās amatpersonu.

Viņš norādīja, ka sūdzība, kas tika iesniegta ASV Kolumbijas apgabaltiesai par ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojumu un izpildrakstu, ir balstīta uz konstatētajiem ASV konstitūcijas, ASV Administratīvā procesa akta un Administratīvā procesa likuma pārkāpumiem.

Lembergs skaidroja, ka ASV konstitūcijas prasības attiecībā uz cilvēktiesībām ir līdzīgas Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai: “Arī ASV konstitūcija runā par to, ka katram, pret kuru izvirza kādas pretenzijas, ir tiesības zināt par ko un aizstāvēties, tai skaitā nopratināt, kas viņu apsūdz utt.”

“Ja es būtu ASV pilsonis, nevis Latvijas pilsonis, tad mani ASV konstitūcija aizstāvētu, bet Latvijas konstitūcija mani šajā ziņā neaizstāv,” piebilda politiķis.

“Pret mani ir sankcijas, bet es nezinu par ko. Ir tikai vispārēji, tukši apgalvojumi, bet nav nekā konkrēta. Pret tukšiem apgalvojumiem es aizstāvēties nevaru. [..] Konkrēti pret mani nekādas pretenzijas izvirzītas nav,” skaidroja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, kopš ASV sankciju ieviešanas ir pagājuši 10 mēneši, bet viņš joprojām nav par to informēts plašāk. “Lūk, tas ir ASV konstitūcijas pārkāpums un, protams, arī Eiropas konvencijas un pēc būtības arī Latvijas, bet Latvijas valsts mani kā Latvijas pilsoni neaizstāv,” piebilda Lembergs.

“Es, kā zināt, uzrakstīju vēstules vispasaules labākajai valdībai, bet pasaules labākā valdība atteicās mani informēt par kādām pretenzijām pret mani, aizsūtot mani uz ASV, lai gan Latvijas valdība izprasīja un akceptēja sankciju ieviešanu pret mani,” komentēja Lembergs.

“Varu pateikt tikai vienu – desmit mēnešu laikā nav neviena konkrēta zilbe manā adresē, līdz ar to es tieku apmelots jeb apzināti tiek izplatīta nepatiesa informācija jeb fake ziņa,” sacīja politiķis.

Komentāri