Lembergs: Likumi Latvijā tiek grozīti politisko mērķu vārdā

Augstākās tiesas priekšsēdētājam Aigaram Strupišam ir pilnīga taisnība – likumi Latvijā ir salāpīti, bet es pateikšu vēl vairāk – bieži vien tie tiek grozīti politisko mērķu vārdā, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Augstākās tiesas priekšsēdētāja Aigara Strupiša izteicienus par to, ka pašlaik likumi ir salāpīti, nevis veidoti, un tiem zūd kopējais koncepts, Lembergs norādīja, ka pilnībā piekrīt šiem apgalvojumiem.

“Es likumdošanas procesam sekoju, un šādi vārdi attiecināmi uz likumiem, kuri grozīti politisko mērķu vārdā,” pauda politiķis.

Lembergs norādīja, ka, piemēram, grozījumi Kriminālprocesa likumā veikti ar mērķi izrēķināties ar viņu: “Un tādi likuma grozījumi man par godu ir bijuši kādi desmit. Likumus tā nedrīkst rakstīt.”

Tāpat tagad tiek rakstīts likums par pašvaldībām, kas arī esot par godu viņam. “Jūs redzēsiet, tur būs neloģiskas lietas. [..] Ja izrēķināties ar Lembergu – tad loģiski, bet, no pašvaldību viedokļa, tur nav loģikas,” piebilda Ventspils mērs.

“Tātad Augstākās tiesas priekšsēdētājam ir taisnība. Viņš to pasaka korekti, bet es to pasaku konkrēti,“ sacīja Lembergs. 

Komentāri