Lembergs: Mazgājot sevi baltu, Kristovskis tikai vēl vairāk sasmērējies

Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis pārmet, ka es esmu viņam cēlis neslavu, lai gan viņš pats savā grāmatā “Pieskāriens” ir atklājis, ka vismaz pusotru gadu cieši kontaktējies ar Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) virsniekiem, norāda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Pavisam nevarīgais Ventspils brīvostas valdes faktiskais vadītājs, rīdzinieks Ģirts Valdis Kristovskis jau otro gadu bazūnē, ka viņš ir cietušais, no Aivara Lemberga. Vispirms par to, ka atļāvos viņam atgādināt nepatīkamo faktu, ka strādājot starp starpkolhozu ražošanas un apgādes uzņēmumā viņš nepelnīti saņēma atalgojumu par darbu, kuru faktiski neveica. Tā kā krāpās. Kristovskis mani iesūdzējis tiesā par viņa goda un cieņas aizskārumu. Zaudēja – Lembergam taisnība,” norādīja politiķis.

Neskatoties uz to, pirms gada Kristovskis griezies pie draugiem valdībā un policijā: “Lembergs jāvajā, lūk, tāpēc, ka es ceļot Ģirtam neslavu, izsakoties, ka viņš pēc 1985. gada vairākus gadus no vietas sastrādājies ar LPSR Valsts drošības komiteju, gūstot no tā reālu labumu. Čeka viņa māti izlaida no PSRS braucienam uz ASV. Čekas majors Rubenis saka Kristovskim ”tev ir svarīgi ar mums vienoties”. Kā Jūs domājat vai Kristovska mamma uz ASV aizbrauca? Aizbrauca! Ir jautājumi pateicoties kam?”

“Arī Padomju armijā Ģirtu neiesauca. Jāpateicas Ģirta labiem draugiem, paziņām. Es ceļot neslavu. Varbūt tomēr neslavu Ģirtam ceļ viņš pats? Tik tiešām. Tādu nebūs maz, kurš šaubīsies. Vēlaties iepazīties? Izlasiet grāmatu “Pieskāriens”. Autors nav Aivars Lembergs, bet gan Ģirts Valdis Kristovskis, kura izdota pirms čekas maisu atvēršanas,” sacīja Lembergs.

“Vēl par tajā sameloto aprunājaties ar kaut grāmatā pieminētajiem ventspilniekiem. Ģirts pārcenties. Mazgājot sevi baltu un dziedot sev slavas dziesmu, pateicis rūgto patiesību. Un vēl vairāk sasmērējās,” piebilda Ventspils mērs.

Komentāri