Lembergs: Meroni nodoto mantu nevar konfiscēt pat ar Bordāna tiesas lēmumu

Kaut arī bijušais Šveices advokāts Rūdolfs Meroni atcelts no Lemberga lietā arestētās mantas glabāšanas, Nodrošinājuma valsts aģentūrai joprojām nav izdevies ne pārņemt savulaik simtus miljonu vērto mantu, ne arī novērtēt, cik liela daļa no tās ir nevis apsaimniekota, bet izsaimniekota. Ventspils mērs Aivars Lembergs žurnālistiem uzsver, ka manta nemaz nav arestēta, līdz ar to, šādu īpašumu nevar konfiscēt pat ar tiesas lēmumu.

Lembergs atkārtoti norādīja uz to, ka Meroni glabātā arestētā manta nemaz nav arestēta. Viņš skaidroja, ka prokurora lēmums par aresta uzlikšanu mantai 2007. gadā pieņemts Latvijā. Lai šis lēmums stātos spēkā ārzemēs, pamatojoties uz Latvijas prokurora lūgumu, attiecīgās valsts kompetentai valsts iestādei, amatpersonai bija jāpieņem lēmums, ka Latvijā pieņemtais lēmums par mantas arestu stājas spēkā attiecīgajā valstī, bet šo pienākumu ne Latvijas Ģenerālprokuratūra, ne tiesa nav izpildījuši līdz pat šim brīdim.

“Arestētā manta 13 gadu laikā nemaz nav arestēta. Latvijas tiesas lēmums par arestu ārzemēs nav spēkā. Latvija nevar arestēt mantu vai “tiesības” svešā valstī. Nearestētu īpašumu nevar konfiscēt pat ar Bordāna tiesas lēmumu,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat viņš uzsvēra to, ka Meroni 13 gadu laikā procesa virzītājam prokuroram un Rīgas apgabaltiesai par “arestētās” mantas stāvokli, apsaimniekošanu, glabāšanu nav sniedzis nevienu atskaiti.

“Meroni 13 gadu laikā par “arestētās” mantas glabāšanu nav samaksāts neviens santīms, cents vai franks. Meroni – vienīgais advokāts pasaulē, kurš kalpo Latvijas valstij par velti. Kāpēc?” jautāja Lembergs.

Kā zināms, pērnā gada augustā Rīgas apgabaltiesa atcēla Meroni no kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, kā pamatā bija kriminālprocess pret pašu Meroni par viņam uzticētās mantas iespējamu izšķērdēšanu.

Medijs “Diena” gan vēsta, ka marta beigās kriminālpolicijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē ir paklusām izbeigts kriminālprocess, kas pagājušā gada sākumā bija sākts ”par, iespējams, nelikumīgām darbībām” ar arestēto Aivara Lemberga ģimenes mantu un kura ietvaros saskaņā ar policijas tiesai sniegtajām ziņām Meroni bija ”uzskatāms par personu, pret kuru uzsākts kriminālprocess”.

Komentāri