Lembergs norāda uz Kristovska mēģinājumu piesaistīt aizdomīgus investorus

Ventspils brīvostas pārvalde vēlas, lai Ventspils pilsētas dome nezināmam uzņēmumam ar 1600 eiro gada peļņu ļauj nomāt zemi ar apbūves tiesībām Ventspilī, nesniedzot nekādas garantijas, ka ieplānotā fabrika vispār taps, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs norādīja, ka Ventspils brīvostas pārvaldes vadība ar Ģirtu Valdi Kristovski priekšgalā izplata viltus ziņas par to, ka Ventspils dome liek šķēršļus investīciju piesaistei Ventspilī un bremzē nomas līgumus: “Jāsaka, ka mēs neko nebremzējam, bet valdība ir nolēmusi, ka Ventspils brīvostas pārvalde tiek likvidēta un tās pienākumus it kā pārņems AS “Ventas osta”, kurai nav nekādas profesionālās pieredzes un kapacitātes. Bet tā ir kapitālsabiedrība, kura ir brīva savā darbībā un kuras mērķis ir gūt maksimālu peļņu. Līdz ar to Ventspils brīvostas pārvaldes vietā paliek nulle un par “Ventas ostu” mēs neko nezinām, kā viņa rīkosies ar pašvaldības īpašumu utt., kā rezultātā jautājums tiek vilkts garumā – tiek skaidri pieņemts lēmums, ka mainīsies, bet kā mainīsies – tas nav zināms.”

Viņš skaidroja, ka līdz ar to Ventspils pilsētas domei savu īpašumu izīrēt uz ilgu laiku ir ārkārtīgi riskanti: “Mums visu laiku jārēķinās ar to, ka Ventspils brīvostas valde diemžēl dara kaut kādas blēdības – viss ir slepeni. [..] Tagad, kad domes pārstāvju vairs nav Ventspils brīvostas valdē, pašvaldība, kura nodevusi valdījumā savu īpašumu, nezina, par ko tur tiek lemts.”

Par piemēru viņš minēja Ventspils brīvostas pārvaldes vēstuli, kurā tiek norādīts, ka ir saņemts iesniegums no SIA “S4U”, saskaņā ar kuru uzņēmums lūdz iznomāt zemes gabalu Fabrikas ielā 10, Ventspils modernas recirkulārās sistēmas zivju audzēšanas kompleksa izveidei.

“Mums lūdz piešķirt apbūves tiesības, pamatojoties uz šo vēstuli. Kā jums patīk? Te var izlasīt, ka iesniegums ir no SIA “S4U”, kas lūdz iznomāt zemi Fabrikas ielā 10, lai ražotu 1000 tonnas zivju gadā, tirgotu Francijā un Vācijā, kā arī būs 27 jaunas darba vietas. Un izīrēt uz 45 gadiem. Mums ir jānotic, ka tas tā tiešām būs, un jādod apbūves tiesības, apgrūtinot šo zemes gadu līdz 2065. gadam. Bet kur ir garantija, ka viņi šīs apbūves tiesības netirgos tālāk, pārdodot to pašu “S4U”?” komentēja Lembergs.

Turklāt SIA “S4U” apgrozījums 2019. gadā esot vien 23 tūkstoši eiro, kaut gan plānots investēt 8 miljonus eiro. “Tā tāda nopietna kompānija? [..] Peļņa ir 1600 eiro. No tādas peļņas var ieguldīt 8 miljonus? Un mums uzbrūk, ka mēs šitādiem neizīrējām līdz 2065. gadam zemi 8 hektāru plašumā. Kristovskis man uzbrūk, kāpēc mēs tam nepiekrītam? Kur garantija, ka mēs iedosim apbūves tiesības līdz 2065. gadam un tur kaut kas notiks? Un vispār kas viņi tādi ir ar 100 eiro kapitālu? Šitādi blēži savākušies tai valdē un skalo smadzenes, ka mēs uz šādas vēstules pamata nedodam ilgtermiņa zemes nomas līgumu uz 45 gadiem. Kā jūs lemtu manā vietā? Mēs pateicām – principā mēs atbalstām, bet kādas ir garantijas?” turpināja Lembergs.

Komentāri