Lembergs norāda uz priekšvēlēšanu politisko aģitāciju Meroni kontrolētajos medijos

Rūdolfa Meroni kontrolētajos medijos izskanējusī ziņa par pavasarī izveidoto Covid-19 stacionāru Ventspilī ir priekšvēlēšanu politiskā aģitācija, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu, ka martā Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu bijušo sākumskolas ēku Brīvības ielā 15 pielāgot Covid-19 inficēto pacientu izvietošanai, taču tagad, kad vīruss plosās daudz niknāk nekā martā, pavasarī izveidotais Covid -19 “stacionārs” Brīvības ielā 15 vairs neeksistē, Lembergs norādīja, ka “tā ir fake ziņa”.

“Līdz pat jūnijam tā ēka bija brīva, bet tad, kad valstī tika izsludināts ārkārtējais stāvoklis un nebija zināms, cik intensīvi attīstīsies saslimstība, mēs uzskatījām par vajadzīgu ierīkot šajā bijušajā bērnudārzā Covid slimnīcu ar domu, ka tā saslimstība var būt ļoti augsta un slimnīca var netikt galā,” norādīja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka bija labi tas, ka bijušajā bērnudārzā ir vairākas ieejas un atsevišķi var ieiet gan slimie, gan personāls, pārtikas un saimniecības apgāde utt., līdz ar to preču un galvenais cilvēku plūsmas nekrustojas.

“Saslimstība pirmajā ārkārtas situācijā nebija augsta un arī vajadzība pēc šādas slimnīcas nebija. Tāpat arī valdība nekādu interesi neizrādīja, ka tāda slimnīca būtu jāsaglabā,” norādīja Lembergs.

“Protams, mēs nenosakām situāciju, mēs nepieņemamam lēmumus par ārkārtējo situāciju, līdz ar to, ta kā Latvija paziņoja, ka viņiem nav vajadzīga tāda slimnīca, mēs uzsākām rekonstrukcijas darbus un šobrīd šī ēka ir rekonstrukcijas stadijā, un pēc pusgada tur būs bērnudārzs,” skaidroja Lembergs.

Vienlaikus politiķis norādīja, ka, ja ir nepieciešamība pēc speciālas Covid-19 slimnīcas, tad viņš redzot to, kur to var izveidot: “Bet tam ir jābūt lūgumam no Kariņa un ar attiecīgu finansējumu, tad salīdzinoši īsā laikā mēs tādu slimnīcu varam radīt.”

“Tā kā no šī fakta veidot kaut kādu priekšvēlēšanu politisko aģitāciju ir nevietā. Vispār es redzu tendenci Meroni kontrolētajos medijos, ka arvien aktīvāk tiek izplatītas fake ziņas un notiek priekšvēlēšanu politiskā anti-aģitācija. Tā kā es aicinu cilvēkus būt uzmanīgiem un paskatīties, kas raksta, par ko raksta un kur raksta, un vai tā nav priekšvēlēšanu politiskā aģitācija,” rezumēja Lembergs.

Komentāri