Lembergs par novadu reformu: Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji vēlas palikt katrs savā pašvaldībā

Ne Ventspils pilsētas, ne mūsu novada iedzīvotāji nevēlas teritoriju apvienošanu, ziņu portālam ventasbalss.lv sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Latvijā jābūt septiņām valstpilsētām, kurās neietilpst Jēkabpils, Valmiera un Ogre, un 27 apriņķiem,” uzskata Lembergs.

“Attiecībā uz pilsētas un novada apvienošanu, mēs 2020. gadā veicām iedzīvotāju aptauju, arī novads to izdarīja. Viennozīmīga iedzīvotāju atbilde bija, ka pilsētnieki vēlas palikt pie Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji – Ventspils novadā. Pie tam tā saucamā reforma paredz, ka Ventspils pilsētai kā struktūrvienībai būs tāds pats statuss apvienotajā pilsētā un novadā kā, piemēram, Zlēkām. Ventspils pilsētā būs pagastvecis, pie tam nevis vēlēts, bet gan iecelts. Tāda ir tā reforma! Kolosāli skan, vai ne?” komentēja politiķis.

Kā zināms, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija bija aicinājusi visas pašvaldības sniegt priekšlikumus domju lēmumu veidā par iespējamiem precizējumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā. Priekšlikumus sniegusi virkne pašvaldību. Piemēram, Jelgavas un Ventspils valstspilsētas iebilst aicina saglabāt to teritorijas, neapvienojot ar blakus esošajiem novadiem. Arī Ventspils novads uzskata, ka tam saglabājams pastāvīgas pašvaldības statuss, lēmuši novada domes deputāti. Līdzīgi lēmusi Augšdaugavas novada dome.

Savukārt Jelgavas novads lēmis par tā administratīvās teritorijas sadalīšanu, atjaunojot Jelgavas un Ozolnieku novadus to agrākajās administratīvajās robežās, savukārt Mārupes novads lēmis par Mārupes un Babītes novadu atjaunošanu iepriekšējās robežās.

Rēzeknes novada domes vēstulē informējusi, ka veiks iedzīvotāju aptauju, lai pieņemtu tālākus lēmumus. Savukārt Liepājas valstspilsēta uzskata, ka pirms lemt par tās apvienošanu ar Dienvidkurzemes novadu, jāveic detalizēta izmaksu efektivitātes un ieguvumu analīze.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro