Lembergs paredz kompetenču izglītības izgāšanos

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātais kompetenču pieejā balstītais izglītības modelis būs izgāšanās, žurnālistiem sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Kā zināms, no šī mācību gada kompetencēs balstītais mācību saturs pakāpeniski ienāk arī skolās, un no 1. septembra tiek ieviesta kompetenču pieeja 1., 4., 7. un 10. klasē.

Lembergs, kurš jau iepriekš atzina, ka skatās skeptiski uz kompetencēs balstīta satura ieviešanu skolās, norādot, ka, viņaprāt, šī reforma nav sagatavota tik tālu, lai būtu veiksmīga, pauda, ka paliek pie sava viedokļa – ar gadiem nāksies secināt, ka bērni un jaunieši būs sliktāk izglītoti, jo viņi nebūs spējīgi apgūt to, ko no viņiem prasa.

“Uz kompetenci bāzēta izglītība ir blefs un būs izgāšanās, jo tā, kā viņi to definē – to var paveikt tikai talantīgi bērni ar talantīgiem pedagogiem,” pauda Lembergs.

Arī ieceri IZM paziņojumu, ka nedēļā pēc rudens brīvlaika plānots, ka attālinātais mācību process būs visām 7.–12. klasēm, Lembergs vērtē negatīvi.

“Attālinātās mācības – mācības ārpus klases, ārpus skolas, individuāla pieeja, papildus nodarbības ārpus stundām pie vidēja skolēna attālināti – tur nekas nevar sanākt. Nevajag sevi mānīt – bērni [attālināti] neko neiemācās un vecāki, kas var būt skolotāji, ir izņēmumi, nevis sistēma,” sacīja Lembergs.

Komentāri