Lembergs: Pateicoties ASV sankcijām un izcilai vadībai, Ventspils ostas apgrozījuma kritums sasniedzis 41%

Izlūgto ASV sankciju un izcilas vadības dēļ, Ventspils brīvostai apgrozījums 10 mēnešos samazinājies par 41%, kamēr Klaipēdas ostai tikai par 1%, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Ventspils ostas termināļos šogad desmit mēnešos pārkrauti 10,723 miljoni tonnu kravu, kas ir par 40,8% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā. Lembergs to nodēvēja par “izcilu rezultātu Bordāna, Linkaita, Kristovska un Kariņa darbībai.”

“Pateicoties ASV sankcijām pret valstij piederošu Ventspils ostu, ko pēc Latvijas valdības lūguma, palīdzot sabiedrotajiem dzīvot pēc iespējas sliktāk, ieviesa ASV valdība, kravu apgrozījums Ventspils ostā samazinājies par 41%. Vai tad tas nav izcils rezultāts?” ironiski vaicāja Lembergs.

“Bet sakiet, kāds sliktums no tā Linkaitam? Nekāds. Kāds sliktums no šāda rezultāta Kariņam? Nekāds. Kāds sliktums no tā Kristovskim? Viņš brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieka algu saņem? Saņem. Tad kāds sliktums? Viņus ventspilnieki ir vēlējuši? Nav. Ventspilnieki viņus pašvaldību vēlēšanās var sodīt? Nevar. Izcili. Te kaut ūdens plūdi un neviena kuģa nav. Bordānam, Linkaitam, Levitam un Kristovskim – viņiem ir nospļauties. Viņiem tas neinteresē. Viņi var vēl palūgt sankcijas no amerikāņiem, un tie iedos,” komentēja Lembergs.

Ostas publiskotā informācija arī liecina, ka šogad desmit mēnešos Ventspils ostā apkalpoti 1090 kuģu, kas ir par 15,7% jeb 203 kuģiem mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Tostarp šogad desmit mēnešos Ventspils ostā apkalpoti 775 sauskravas kuģi un 315 tankkuģi.

Komentāri