Lembergs pauž bažas par Ventspils brīvostas pārvaldei nodoto īpašumu izsaimniekošanu

Ventspils pilsētas dome šobrīd vispār netiek iesaistīta Ventspils brīvostas pārvaldes darbā, kas rada bažas par brīvostas pārvaldījumā nodoto domes īpašumu efektīvu izmantošanu, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs uzsvēra, ka šobrīd pašvaldībai ir liegtas tiesības piedalīties Ventspils brīvostas darbībā, norādot, ka, ja agrāk domei brīvostas valdē bija četras vietas, tad tagad vairs nav neviena.

Pēc politiķa sacītā, Ventspils pilsētas domei šobrīd vispār nav nekāda informācija par Ventspils brīvostas pārvaldes darbu: “Mēs nezinām viņu darba kārtību, mēs nezinām, kādi lēmumi tiek pieņemti un par ko tie tiek pieņemti. Viņi visu laiku bazūnēja, ka, lūk, ja nebūs Lembergs ar Vītoliņu, tad viss būs caurspīdīgi, bet tagad nav nekādas informācijas vispār. Turklāt tas ir apstākļos, kad pilsētas dome ir nodevusi brīvostai pārvaldījumā domei piederošu īpašumu 166 miljonu eiro vērtībā, bet Ventspils domei kā īpašniekam nekas nav zināms.”

“Mēs uzskatām, ka pastāv būtisks apdraudējums, vai šie īpašumi netiks izsaimniekoti, vai tie netiks dēļ nesaimnieciskuma pazaudēti vai arī viņu izmantošana būs ļoti neefektīva. Mēs prasām informāciju, bet mums to informāciju nedod,” turpināja Lembergs.

Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde nav atsūtījuši informāciju par budžeta pamatojumu: “Līdz ar to šobrīd Ventspils brīvostas pārvaldes budžets, tā kā viņš nav saskaņots ar Ventspils pilsētas domi, ir nelikumīgs un pēc būtības tas nav spēkā.”

Lai nodrošinātu Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošo un piekrītošo īpašumu pārvaldīšanu, pārraudzību, efektīvu un pašvaldības interesēm atbilstošu izmantošanu, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā nodotās mantas pārraudzību pašvaldības interesēs, šogad darbu uzsākusi jauna pašvaldības iestāde “Ventspils osta”.

Komentāri