Lembergs: Pieeja manas lietas izskatīšanai tiesai godu nedara

Politiķis Aivars Lembergs jau vairāk nekā piecus mēnešus atrodas apcietinājumā. Kaut arī pilnajam spriedumam Lemberga lietā vajadzēja pamatot politiķim piemēroto apcietinājumu, kā atklāja pats politiķis, tas drīzāk raksturo beztiesiskumu mūsu valstī.

Kā zināms, 22. jūnijā Rīgas apgabaltiesa publiskoja pilno spriedumu t.s. Lemberga lietā. Reaģējot uz to, Lemberga advokāts Māris Grudulis norādīja, ka pilnā sprieduma motīvu daļā ir ietverts vairākas reizes mazāks it kā pierādīto faktisko apstākļu uzskaitījums nekā sprieduma aprakstošajā daļā, kādēļ ir acīmredzami, ka lielākā daļa no noziedzīgā nodarījuma aprakstā ietvertajiem apstākļiem nav pierādīti. Tāpat aizstāvības argumenti sprieduma motīvu daļā nav vērtēti vai ir vērtēti tikai daži argumenti.

Pats Lembergs norādīja, ka notiesājošās epizodes spriedumā ir vienkārši pārrakstītas vai pat nokopētas no prokuroru sarakstītajām apsūdzībām: “Spriedums gan lemjošā daļa, gan argumenti saucas – motīvi-precīzi, vārds vārdā komats komatā, kļūda kļūdā apsūdzības kopija. Pat visstulbākās kļūdas – nokopētas. Tas esot tiesiskums.”

“Par apcietinājumu spriedumā tikai paziņojumi tukšu, neargumentētu apgalvojumu formā. Pat man esot bijis drošības līdzeklis – liegums pildīt domes priekšsēdētāja amatu, kaut gan bija – liegums pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. Tāda “kompetence”. Pierādījumu nav nekādu,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat pilnajā spriedumā minēts, ka Lembergs tiesas procesa laikā esot organizējis lietas prokurora izsekošanu, izmantojot savu ietekmi uz atsevišķām amatpersonām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), Valsts policijā un Valsts drošības dienestā (tolaik — Drošības policija) (VDD). To Lembergs sauc par “lielāko kroni”: “Es it kā esot pētījis prokurora Mežsarga pārkāpumus. To nedrīkstot. Tātad nevis nedrīkst pārkāpt likumu, bet gan par pārkāpumiem interesēties. Tomēr krutākais tiesas tiesiskajā pieejā – prokurors Mežsargs no 2008. gada pensijā. Tiesā – ne viņa celtā apsūdzība. Ar tiesvedību, protams nekāda sakara.”

“Jā, mani jāliekot cietumā, jo lieciniekiem esot uzstādījis nepareizus jautājumus un sniedzis nepareizas liecības, tā esot novilcinājis tiesu. Tātad man ar prokuroru un tiesu vispirms jāsaskaņo jautājumi un liecības, tikai pēc tam varu, drīkstu plēst muti. Tāds tiesiskums, tāda taisnīga tiesa. Teiksi – tā nedrīkst, nevar būt. Tev aizsūtīs tekstu (sprieduma) varēsi pārliecināties,” vēstulē sievai raksta Lembergs.

Kā zināms, Lembergs ir pārsūdzējis pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņam par piespriests piecu gadu cietumsods, kā arī mantas konfiskācija un 20 000 eiro liels sods.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro