Lembergs: Prokurori Latvijā stāv pāri likumam

Latvijā prokurors atļaujas publiski sameloties pat viegli pārbaudāmos jautājumos, jo stāv pāri likumam, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu, ka valsts apsūdzības uzturētājs Aivis Zalužinkis maldinājis medijus, apgalvojot, ka šā procesa dalībniekiem bijušas “plašas iespējas” pratināt nu jau bijušo arestētās mantas glabātāju Rūdolfu Meroni, Lembergs norādīja, ka viņš Meroni pratināt nav varējis nevienu minūti.

“Mani advokāti kaut kādu daļu no jautājumiem uzstādīja, bet man nedeva iespēju pratināt Meroni nevienu minūti. Par glabāšanā nodoto mantu tiesnesis Geimans neļāva atbildēt uz nevienu uzstādīto jautājumu, jo arestētā manta neattiecoties uz lietu,” sacīja politiķis.

“Prokurors var melot, nodot lietu tiesai bez pamata – viņam par to nav nekas. Viņš ir virs likuma,” uzsvēra Lembergs.

Lembergs uzsvēra, ka likums paredz prokuroram būt objektīvam un viņam jāizvērtē visi attaisnojošie pierādījumi un apsūdzības pierādījumi: “Viņš visus attaisnojošos pierādījumus nolika malā un darīja visu, lai nevarētu uzstādīt jautājumus, kas var apgāzt apsūdzību. Jautājums par mantas glabāšanu bija nāvīgi slikts, tāpēc neļāva atbildēt Meroni uz jautājumiem, bet es domāju, ka tagad šis jautājums pacelsies. Šis jautājums jau ir pacēlies.”

Komentāri