Lembergs: Saslimstība ar Covid-19 netiek kontrolēta

Covid-19 lielie saslimšanas rādītāji ir nopietns signāls tam, ka saslimstība ar vīrusu netiek kontrolēta, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Salīdzinot abas ārkārtējās situācijas (pavasarī un šobrīd), politiķis norādīja, ka gada pirmajā pusē kopējais saslimušo skaits bija vidēji 12 cilvēki dienā, bet tagad – vidēji 410 cilvēki dienā. “Tā situācija ir tāda, ka šī saslimstība netiek kontrolēta,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, 26. novembrī Latvijā sasniegts jauns antirekords – iepriekšējā diennaktī atklāts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits – 898. Savukārt slimnīcās ievietoti 94 Covid-19 pacienti, kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 489 slimnieki ar Covid-19. Šie dati, pēc Lemberga sacītā, salīdzinoši nozīmē, ka “ja telpā ir 9 cilvēki, tad viens no viņiem ir slims”.

“Tas nenozīmē, ka ir jātaisa panika, bet vienkārši jāuzmanās,” norādīja Ventspils mērs.

Vienlaikus viņš piebilda, ka mirstība Latvijā ir 32 reizes augstākā nekā Ķīnā: “Tādēļ izdariet secinājumus, kur valsts pārvalde ir efektīvāka.”

Kā zināms, no šodienas, 27. novembra, 12 pašvaldībās Covid-19 izplatības dēļ noteikti stingrāki ierobežojošie pasākumi.

Ierobežojumi skar Daugavpili, kā arī Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadu.

Komentāri