Lembergs: Svarīgi, lai jaunais VVD vadītājs strādātu visas sabiedrības interesēs

Ventspils mērs Aivars Lembergs atzinīgi novērtēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP!) lēmumu no Valsts vides dienesta (VVD) vadības atbrīvot Ingu Koļegovu, izsakot cerību, ka jaunais VVD vadītājs strādās sabiedrības interesēs.

“Es tiešām ar tādu pozitīvu noti dzirdēju, ka VARAM ministrs Pūces kungs ir vienojies ar Valsts vides dienesta vadītāju Koļegovu, ka viņi “draudzīgi” šķiras. Es ceru, ka jaunais vadītājs, ko ministrija izvēlēsies, strādās iedzīvotāju labā un interesēs, nevis būs tehnokrātisks statistikas fiksētājs,” uzsvēra Lembergs.

“Visos šajos gadījumos, [kad konstatēti smaku pārkāpumi], VVD vienīgajam ir ekskluzīvas tiesības rīkoties, sākot ar – izteikt brīdinājumu, ierobežot darbību, pārtraukt darbību, uzlikt administratīvo sodu, vispār aizliegt darbību –, bet viņi neko no tā nav pielietojuši pa šo laiku,” atzina politiķis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka svarīgi turpināt tā saucamo elektronisko degunu uzstādīšanu, lai noteiktu, kurš uzņēmums pārkāpis normatīvos aktus, un cīnīties par vides kvalitāti.

“Mēs esam uzstādījuši elektroniskos degunus uz terminālu robežas. Janvārī konstatēti desmit pārkāpumi, un līderis šai ziņā ir “Ventbunkers”,” informēja Lembergs.

“Cīņu par vides kvalitāti, tai skaitā gaisa kvalitāti, mēs maksimāli aktivizējām, šajā darbiņā iesaistot digitālā laikmeta digitālās iespējas, no kurām pārkāpēji nekur nevar aizmukt. Protams, ja VVD nepildīs savus ar likuma uzliktos pienākumus [..], tad jābrauc uz Rīgu, jātaisa pikets un demonstrācijas,” izteicās Ventspils mērs.

Jau vēstīts, ka janvāra beigās amatu atstājusi Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Foto: F64

Komentāri