Lembergs: Valdība dara visu, lai privātie mediji nevarētu ietekmēt sabiedrisko domu

Valsts dara visu, lai radītu informatīvās telpas valsts monopolu, nodrošinot, ka citi mediji nevar ietekmēt sabiedrisko domu, žurnālistiem pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Valsts politika iet sekojošā virzienā – maksimāli nodrošinot ar līdzekļiem milzīga apjomā valsts radio un valsts televīziju, lai viņiem nevajadzētu domāt ne par auditoriju, ne par klientiem, izņemot politisko pasūtījumu,” sacīja Lembergs.

Pēc politiķa sacītā, tiek darīts viss, lai sabiedriskie mediji peldas naudā, bet pārējie privātie mediji vispār vai nu nepastāv, vai arī ir ļoti vāji un sabiedrisko domu neietekmē.

Pretēja situācija būtu, ja valsts pasūtījums tiktu izlikts brīvai piekļuvei. Tā vietā valdība gan radot informatīvās telpas valsts monopolu. “Un tiek pateikts, ka to, ko viņi [valsts radio un televīzija] raidīs, tā būs patiesība pēdējā instancē un jums būs runāt to, ko viņi runā. Bet viņi runās to, ko teiks Kariņš, Levits, Mūrniece, Bordāns un Kaimiņš,” sacīja Lembergs.

“Jo žurnālisti vairāk iznīks, jo priekš viņiem labāk,” piebilda politiķis.

Lembergs arī kritiski vērtēja to, kā šobrīd tiek veidots jaunais Sabiedrisko mediju likums. Diskusijas Saeimās komisijā liecinot, ka likumprojekts radīts, pieskaņojot to viņam.

“Tas viss izskatās tik nožēlojami. Tātad, ja es rakstu sūdzību, tā ir kļauza. Ja es rakstu juridiski pamatotu sūdzību, tad tas ir nenormāli un vēl nenormālāk, ja manas sūdzības ir jāizskata. Tāda ir Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas pozīcija attiecībā uz Valsts radio un televīzijas žurnālistiku. Tas ir ārkārtīgi demokrātiski, atbilstot visaugstākajiem žurnālistikas un demokrātiskas valsts standartiem,” sacīja Lembergs.

Komentāri