Lembergs: Ventspilī galvenais uzdevums ir modernizēt esošos projektus

Šobrīd, veidojot pašvaldības budžetu, jāņem vērā, ka valdības politika pret pašvaldībām nav vienkārši naidīga. Tā ir bezatbildīga un kliedzoši naidīga, sacīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs.

Intervijā “Ventas Balss” Lembergs norādīja, ka nākotnes vīzija ir vēl sliktāka: “Lasīju, ka iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas veido 88% no visiem nodokļu ieņēmumiem pašvaldību budžetā, ir paredzēts samazināt. Tas nozīmē, ka pašvaldībām vēl vairāk samazināsies ieņēmumi, bet funkcijas, atbildība paplašināsies.”

“Protams, Ventspils ir ļoti labā situācijā tādā ziņā, ka ielas, ūdens, kanalizācija, lietusūdens kanalizācija, apgaismojums ir izbūvēts. Vietām ir vajadzīga modernizācija, bet to var arī nedarīt. Pilnīgi visas bibliotēkas, kultūras infrastruktūra ir moderna, atpūtas infrastruktūra ir pilnīgi jauna. Labi, vajadzētu modernizēt abus akvaparkus, bet to var darīt arī lēnāk vai kādus gadus vispār nedarīt. Ir teicama sporta infrastruktūra, uzskaitījums ir ļoti garš. Ja ar valdību var vienoties, tad var uzbūvēt jaunu peldbaseinu, bet, ja nevar, arī nekas traģisks nenotiks,” izteicās politiķis.

“Tā ka faktiski Ventspilī galvenais uzdevums ir modernizēt esošo un neielaist, kad ir nevis jāveic uzturēšanas remonts vai modernizācija, bet jau kapitālais remonts vai rekonstrukcija. Tāpat, kā ar slimībām – ielaistas lietas vienmēr maksā daudz dārgāk,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka visi projekti, ko viņš bija iecerējis, faktiski ir pabeigti, ja neskaita brīvdabas muzeja ēku, kas aizkavējusies, bet arī tā šogad sāks funkcionēt.

“Man ļoti gribētos, bet nesanāca izveidot bērnu relaksācijas, aktīvās, dinamiskās atpūtas centru – tādu kā bērnu pilsētiņu zem jumta, jo mums bieži ir slikti laikapstākļi. Tā nebūtu liela ēka – kādi 1500–2000 kvadrātmetri. Tur varētu organizēt arī izklaidi ģimenēm un arī kaut ko nopelnīt, jo par biļeti būtu jāmaksā. Arī pludmales volejbolam būtu vēlami daži laukumi, arī slēgtais skeitparks. Mēs pirmie Latvijā atvērām slēgto skeitparku, bet tas bija privātā zālē. Šobrīd Ventspilī tā nav. Pārējais, es domāju, ir tikai optimizācija,” atzina Lembergs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro