LPS: Pašvaldību finansēšana sistēma Latvijā ir nonākusi līdz savam zemākajam punktam

Pašvaldību finansēšanas sistēma nonākusi līdz savam zemākajam punktam, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.

Viņš norādīja, ka jau pašlaik finanšu situācija pašvaldībās nav normāla, jo vietvaras ar grūtībām sabalansē budžetus. Viņš to saista ar pašvaldību finansēšana sistēmu, kas nu esot nonākusi līdz savam zemākajam punktam.

“Situācija nav normāla. Tas, ko mēs dzirdam no dažādiem reģioniem, kur pašvaldības ar grūtībām sabalansē budžetu, – tas nav tāpēc, ka ir neprofesionāli darbinieki vai pašvaldību vadības maiņa. Tā ir sistēma, kura šobrīd ir nonākusi līdz savam zemākajam punktam,” sacīja Kaminskis.

“Finansējums faktiski tiek samazināts, un pienākumu ir daudz vairāk. Līdz ar to reālā situācija, ka ar kredītiem vien vairs attīstīties nevar, ir pierādījusi, ka lēmumi iepriekš nav bijuši pareizi,” sacīja Kaminskis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka izlīdzināšanas fondā ir vajadzīgs stabils finansējums. “Pa priekšu ir jābūt naudai, ko izlīdzināt, un tad varam runāt par izlīdzināšanu. (..) Ir normāli, ja ir kohēzija, tāpat kā Eiropas Savienībā arī bagātākās pašvaldības samaksā. Bet vai tikai no pašvaldībām vien var izveidot izlīdzināšanas fondu, kur ilgstoši faktiski valsts daļa nav mainījusies? Valstij jānāk ar daudz lielāku, stabilāku finansējumu,” sacīja Kaminskis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro