LRGA valdes locekle: Mākslīgo intelektu arvien vairāk izmanto arī grāmatvedībā un finanšu vadībā

Ceturtdien, 14. martā, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024”, kurā jomas zinošākie eksperti dalījās ne tikai ar praktiskiem skaidrojumiem un ieteikumiem par likumdošanas izmaiņām, bet ieskatījās arī jaunākajās grāmatvedības tendencēs. Konferencē piedalījās arī Konferencē piedalījās arī Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas (LRGA) valdes locekle Ilze Palmbaha, kas atzina, ka mākslīgais intelekts ir kā nākotnes drošības garants grāmatvedībā.

Grāmatvedībā arvien biežāk novērojama RPA un MI ietekme un grāmatvedības stratēģiskā pielāgošanās. Lai to nodrošinātu tiek izmantotas tādas programmas kā ChatGPT, Gemini, Google, Meta’s Llama, Anthropic, Robotic Process Automation (RPA) ar MI, Prompt inženierija un Zapier. Jaunums ir arī ChatGPT-4 Teams opcija, kas palīdz uzlabot komandas sadarbību, nodrošināt privātuma un efektivitātes uzlabojumus.

Kā norādīja I.Palmbaha, arvien vairāk grāmatvežu izmanto mākslīgo intelektu, lai nodrošinātu automātisku pārskatu sagatavošanu un analīzi. Tas ietver skaidras prasības, izpratni par mākslīgā intelekta iespējām un detalizētu instrukciju sniegšanu. Tam tiek izmantoti tādi rīki kā Chat GPT for Teams, Microsoft Copilot, Gemini Advanced, Google Colab, IBM Watson, Microsoft Azure Machine Learning, Altair® RapidMiner®.

Tāpat mākslīgo intelektu izmanto, lai samazinātu krāpniecības gadījumus un dažādos nodokļu jautājumos. “Izmantojot dabiskās valodas apstrādi (NLP), mākslīgais intelekts var saprast sarežģītus juridiskos tekstus un sniegt kopsavilkumus vai interpretācijas. […] Mašīnmācīšanās algoritmi var identificēt modeļus un norādīt uz neatbilstībām datos, kas var liecināt par kļūdām vai novirzēm,” norādīja I. Palmbaha.

Tāpat mākslīgais intelekts arvien vairāk palīdz finanšu un biznesa konsultācijās, MI datu meklēšanā un pārvaldībā, datu iegūšanā un strukturēšanā.

Biznesa konferencē “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” piedalījās arī Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju komitejas vadītāja Lilita Beķere, LR Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins​, sertificēta grāmatvede, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes nodokļu un grāmatvedības kursu pasniedzēja, ārpakalpojuma grāmatvede Aļona Irmeja, “Orients Audit & Finance” partnere biznesa attīstībā, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas biedrs Jekaterina Novicka, grāmatvedības un nodokļu eksperte, konsultante, Latvijas Grāmatvedības kluba vadītāja Jadviga Neilande, grāmatvedības un darba likumdošanas eksperte, lektore, SIA BRUTO 7 vadītāja, Alberta koledža viesdocētāja Līga Alberliņa, grāmatvedības un nodokļu eksperte, mācību centra vadītāja Inga Pumpure, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs grāmatvedības eksperte Linda Puriņa un BDO vecākā nodokļu konsultante Svetlana Nesinova.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro