LVSADA priekšsēdētājs: Par uzlabojumiem veselības aprūpē diemžēl gan pagaidām vēl runāt nevar

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja, ka vienošanās par papildu 140 miljonu eiro piešķiršanu veselības aprūpei pasargās nozari no sabrukuma.

“Šie 140 miljoni no vienas puses ir liels sabiedrības un nozares panākums, no otras puses tas ir nozīmīgs kļūdu labojumus no valdības puses, jo šī summa ļaus veselības aprūpes valsts sektoram darboties aptuveni tādā pašā līmenī kā līdz šim. Par uzlabojumiem pagaidām vēl nevar, jo līdz sabiedrības veselības pamatnostādnēs paredzētajai summai – papildus 306 miljoniem – joprojām pietrūkst vēl aptuveni 60 miljoni,” sacīja Keris.

Vienlaikus viņš atzina, ka “rndas būtiski nesaīsināsies, un valsts izmērdēšana turpināsies tādā pašā tempā kā līdz šim. Mīnuss 4000 dzīvību, kuras būtu varēts glābt, ja finansējums veselības aprūpē Latvijā būtu tāds kā vidēji Eiropas Savienībā.”

“Igaunijā medicīnas māsas samaksa ir par 900 eiro lielāka nekā Latvijā šogad, Lietuvā ārsta darba samaksa ir par 700 eiro lielāka nekā ārstiem Latvijā. Mēs jau zaudējam ne tikai pārtikušajām Eiropas valstīm, mēs zaudējam saviem kaimiņiem,” pauda LVSADA vadītājs.

Kā zināms, LVSADA un Latvijas Slimnīcu biedrība jau š. g. 14. februārī nosūtīja vēstuli 14. Saeimas deputātiem un valsts augstākajām amatpersonām, brīdinot, ka valsts budžeta projekts 2023. gadam izraisīs veselības aprūpes pieejamības un kvalitātes pasliktināšanos.

Tas nepalika bez sekām – Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai š. g. 9. maijā nācās izskatīt 34 nevalstisku organizāciju vēstuli par nepietiekamu valsts finansējumu veselības aprūpei. Atbilstoši informācijai, ko sēdes laikā sniedza Veselības ministrija, šogad veselības nozarei steidzami nepieciešami papildus vismaz 140 milj. eiro, bet 2024. gadā – papildus 310 milj. eiro. Komisija nolēma informāciju pieņemt zināšanai un jautājuma virzību skatīt atkārtoti.

Savukārt LVSADA valde š. g. 16. maijā nolēma kā absolūtu prioritāti turpmākajās sarunās ar valdību izvirzīt prasību līdz š. g. 1. jūlijam rast papildus finansējumu veselības nozares pamatfunkciju izpildei vismaz 140 milj. eiro apmērā. Šo prasību LVSADA nepiekāpīgi aizstāvēja, kopā ar citām nozares organizācijām tiekoties ar valdības pārstāvjiem š. g. 18. maijā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro