Martins Gauss: Mēs domājam zaļāk, mēs lidojam zaļāk

”Ilgtspējai veltītajā Rīgas Aviācijas foruma zinātniskajā konferencē, kas notika 9. septembrī, man bija iespēja paust viedokli par šo svarīgo tēmu, kas ir nozīmīga mūsu biznesa daļa.”, saka airBaltic izpilddirektors Martins Gauss.

Aviācijas nozare ir smagi strādājusi, lai kļūtu ilgtspējīgāka, un, pateicoties kopīgam darbam, ir izdevies uzrādīt lieliskus rezultātus. Mēs bijām labāki par citām nozarēm centienos samazināt mūsu radīto ietekmi, esam arī ātrāk attīstījuši modernas tehnoloģijas un citas inovācijas. Taču šobrīd Covid-19 krīze radījusi šķēršļus un ietekmējusi mūs visus, tādēļ tagad runājam par izdzīvošanu, zaudētām darba vietām un citiem krīzes pasākumiem. Vai ir pamats domāt, ka ilgtspēja vairs nav svarīga? Nē, patiesībā tā ir ļoti nozīmīga šobrīd, bet būs vēl svarīgāka tad, kad krīze būs pārvarēta.

Ilgtspēja ir neatņemama mūsu ikdienas dzīves un nākotnes daļa, un runa nav tikai par tīru gaisu. airBaltic koncentrējas uz vides, ekonomisko un sociālo ilgtspēju. Šobrīd gatavojam savu pirmo ilgtspējas ziņojumu, kas demonstrē mūsu apņemšanos ilgtermiņā.

IATA pētījums liecina, ka Latvijas aviācijas nozares ietekme uz Latvijas IKP sasniedz 3%. Brīdī, kad lidsabiedrība, kas nodrošina ilgtspējīgu savienojamību, to vairs nedara, varam redzēt ietekmi uz ekonomiku. Tāpēc mūsu mērķis ir saglabāt un uzlabot Baltijas savienojamību ilgtermiņā.

Svarīgi arī pieminēt, ka airBaltic mēdza veikt lidojumus ar piecu dažādu veidu lidmašīnām. Tagad mēs koncentrējamies tikai uz viena tipa lidmašīnu, kas ir arī pasaulē videi draudzīgākā savā kategorijā – Airbus A220-300. Tā ietaupa 22% degvielas un samazina CO2 izmešus par 20%.

Pērn mēs pievienojāmies citām lidsabiedrībām un parakstījām IATA dzimumu daudzveidības apņemšanos. Mēs esam apņēmušies sasniegt 25% sieviešu pārstāvniecību visos uzņēmuma līmeņos. Jau šobrīd 50% no airBaltic vadītājiem un 40% no augstākā līmeņa vadības pārstāvjiem ir sievietes. Nozare šādu līmeni vēlas sasniegt vien 2025. gadā.

Ir skaidrs, ka ilgtspēja kļūs arvien nozīmīgāka. Tā vadīs mūs visus nākamos divdesmit līdz trīsdesmit gadus, jo tā ir atslēga, kas palīdz padarīt mūsu planētu labāku. Kad lidsabiedrības atgūsies no krīzes, tām nāksies koncentrēties uz ilgtspējību. Nākotnē uzvarētāji būs tie, kuri jau šobrīd strādā pie ilgtspējas. Mēs vēlamies, lai airBaltic un viss mūsu paveiktais kļūtu par piemēru pasaulē. Mēs domājam zaļāk, mēs lidojam zaļāk.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro