Mārupē tapusi 135 000 litru piena bļoda

Maijā būvniecības darbi noslēdzās ilgi gaidītajam Mārupes Velosolutions asfalta velotrases projektam. Trasē ir integrēti dažādi inovatīvi elementi, tajā skaitā, unikāla asfalta bļoda (no angļu val. bowl), kas vizuāli pārtapusi par pašmāju mākslinieka Kiwiemākslas darbu – brokastu pārslām ar zemenēm.

Būvniecības darbi jaunizveidotajai aktīvās atpūtas vietai blakus Mārupes BMX trasei tika uzsākti aizvadītā gada nogalē. Jaunā infrastruktūras objekta mērķis ir radīt vidi, kur gan mazi bērni, gan pieredzējuši braucēji justos droši un spētu aktīvi pavadīt brīvo laiku, tādējādi veicinot veselīgu dzīvesveidu un vienlaikus apgūstot jaunas iemaņas un prasmes. Trases pēdējie darbi tika pabeigti šī gada maijā, un tā oficiāli tiks atklāta šonedēļ, kļūstot par publiski pieejamu objektu ikvienam.

“Asfalta velotrases izbūve Mārupē ir ilgi gaidīta un nozīmīga iniciatīva. Projekts ir lieliskas sadarbības apliecinājums, kurā iedzīvotāji kopā ar pilsētas vadību un uzņēmējiem pilnveido kvalitatīva sporta un aktīvās atpūtas pakalpojuma pieejamību novadā. Šeit, Mārupes aktīvās atpūtas teritorijā, jau vairāk nekā desmit gadus norisinās sabiedrības virzīta iniciatīva daudzveidīga, visiem vecumiem pieejama parka izveidē, uzturēšanā un pilnveidošanā. Kopā varam labāk!” Guntis Ruskis, biedrības Mārupes BMX klubs valdes priekšsēdētājs.

Latvijā kopā izbūvētas jau 15 Velosolutions asfalta velotrases, pasaulē – ap 300. Taču Mārupes trase pavisam noteikti ir unikāla un starp citiem valstu projektiem izceļas ar savu košo dizaina elementu – grafiti mākslas darbu, ko veidojis ielu mākslinieks Kiwie.

“Darbs prasīja 3 pilnas dienas zem atklātas saules. Kombinācijā ar balto grunts krāsojumu, bļoda pārvērtās par lielu atstarotāju. Tomēr bija interesanta pieredze krāsot uz zemes un krāsojot staigāt pa pašu mākslas darbu. Man ir liels prieks, ka Velosolutions nenobijās un piekrita šai unikālajai idejai, izveidot lielāko brokastu pārslu bļodu pasaulē. Es ceru vēl uz pāris bļodām, vajadzētu uztaisīt arī ar mellenēm,” pēc projekta emocijās dalās Kiwie.

Brokastu pārslu bļoda ir iekļauta arī mākslinieka jaunākā projekta Kiwie 1001 kolekcijā. Darbs ar nosaukumu Kiwie Biggies jau atradis savu īpašnieku digitālās vides izsolē. Kiwie ir pirmais pasaulē, kurš radījis šādu novatorisku ideju, kā monumentālos mākslas darbus tirgot internetā ar NFT (non-fungible token) risinājumu.

Jaunākās Velosolutions velotrases top Vangažos, Liepā un Upesciemā. Velotrase (no angļu val. pump track) ir īpaši dizainēta, sastāv no asfalta kalniņiem, virāžām un nelieliem lēcieniem. Trase ir pielāgota visa vecuma un prasmju līmeņa braucējiem ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem – velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem.

Velo parku izbūvi veic pašmāju uzņēmums We Build Parks. Mērķis ir radīt aizraujošus aktīvās atpūtas galamērķus visai ģimenei. We Build Parks grupa projektē un būvē arī sniega, veikborda un citus aktīvās atpūtas parkus.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro