Mātes dienu Rīgā svinēs ar dažādiem koncertiem, izstādēm, filmām un teātri

Svētdien, 12.maijā, kad šogad tiks svinēta Mātes diena, Rīgas pašvaldība aicina neaizmirst apsveikt savas māmiņas un vecmāmiņas, aizejot kopā uz kādu no dažādajiem pilsētas sarūpētajiem koncertiem, izstādēm vai pasākumiem. Pirmais svētku koncerts notiks jau sestdien, 11.maijā.

Sestdien, 11.maijā, plkst. 16.00, kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A, Lielajā zālē, notiks koru koncerts “Es savai māmiņai”. Koncertā piedalīsies “Ritums” jauktais koris “Skaņupe” un Rīgas Hanzas vidusskolas jauktais koris “Saulgrieži”. Programmā skanēs latviešu komponistu oriģināldarbi un tautā iemīļotas latviešu estrādes dziesmas.

Savukārt, svētdien, 12.maijā, plkst. 12.00 kultūras centrā “Mazā ģilde” norisināsies Mātes dienai veltīts zīmējumu teātris un muzikāla improvizācija “Muzikālā darbnīca”. Izrādē kopā ar auditoriju improvizēs trīs profesiju mākslinieki. Šajā reizē mākslinieki kopā ar auditoriju par godu Mātes dienai izspēlēs mīļas un rotaļīgas situācijas, kuru centrā ir māmiņa. Paralēli izrādes sižetam un improvizētām dziesmām, uz skatuves sienas taps liels zīmējums.

Pasākumā piedalīsies gleznotāja Ingrīda Ivane, mūziķis Aleksejs Bahirs un improvizators Varis Klausītājs.

Savukārt plkst. 12.00 kultūras centrā “Iļģuciems” notiks pasākums “Leļļu animācijas pasaulē”. Tā ietvaros būs skatāma filmu studijas “Animācijas brigāde” animācijas filmu izlase un izstāde ar filmās redzamo varoņu lellēm.

Tikmēr kultūras centrā “Imanta” plkst. 12.00 notiks pasākums “Brīnumi klāt!”. Tajā piedalīsies Latvijas Leļļu teātra aktrise Lienīte Osipova, deju studija “Mazais Andžiņš”, vokālais ansamblis “Ildzēni” un “Zinātniskais teātris” no Laboratorium.lv. Pasākums bērniem un ģimenēm pozitīvā atmosfērā piedāvās izzināt deju, dziesmu un zinātnes noslēpumus. Tiks uzburti dažādi stāsti un doti uzdevumi skatītājiem.

Tostarp pēcpusdienā, plkst. 17.00, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” skanēs svētku koncerts “Mīlu Tevi!”, kurā piedalīsies dziedātājs Ainars Bumbieris ar pavadošo grupu.

Plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanēs Rīgas sieviešu koru lielkoncerts “Pacel galvu, Baltā māt!”. Mātes dienai veltītais koncerts ir veidots, godinot sieviešu koru māti, Latvijas kormūzikas karalieni un izcilo diriģenti, kas kā vienīgā sieviete 20 gadus stāvējusi starp latviešu virsdiriģentiem – Ausmu Derkēvicu.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka no 12. maija līdz pat 2. jūnijam Rīgā svinēsim Ģimenes mēnesi, tāpēc ikviens laipni aicināts baudīt sagatavoto Ģimenes mēneša kultūras programmu, kurā skanēs koncerti, notiks izrādes, demonstrēs filmas, būs atvērtas interesantas darbnīcas un aicinās virkne citu aktivitāšu.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro