Meņģelsone: Mums šobrīd ir 1% veselībai, kas patiesībā ir tāds simbolisks procents

Veselības aprūpei būtu jānovirza 14% no sociālā nodokļa, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.

“Attiecībā par naudas ģenerēšanu šeit ir ārkārtīgi svarīgi, ka mums ir konkrēts procents no sociālā nodokļa, šajā gadījumā no VSO nodokļa, kas ir 35,09%. Mums šobrīd ir 1% veselībai, kas patiesībā ir tāds simbolisks procents. Skaidrs. ka mums ir vajadzīgi vismaz 14% no šī nodokļa. [..] Tas dos to, ka veselības aprūpes joma nevis katru gadu lūgsies un teiks, kāpēc viņiem pienākas tāda vai cita summa, bet tā būs summa, kas viņiem pienāksies no sociālās apdrošināšanas nodokļa,” sacīja ministre.

Jautāta, kā veselības aprūpes pakalpojumus saņemtu cilvēki, kuri nemaksā nodokļus, ministre vispirms norādīja, ka katram, kas dzīvo Latvijā ir jāmaksā nodokļi, bet uz atkārtotu jautājumu sacīja, ka “par to mēs spriedīsim šajā [darba] grupā” par iespējamām izmaiņām nodokļu pamatnostādnēs.

“Šis skaitlis [88 miljonu iztrūkums finansējumā] izriet no darba grupas, kur mēs esam katru nedēļu iesākuši ļoti padziļināti izpētīt katru šī tarifa sastāvdaļu, kas ir gan intensīvajām gultām, gan uzņemšanas nodaļai,” sacīja Meņģelsone.

Pēc viņas teiktā, ir skaidrs, ka šie tarifi nav pārskatīti 10 pat 15 gadus, un protams, ja visu laiku ir bijusi sistēma, ka piešķir naudu un tad izrēķina, cik par tiem tarifiem iznāk, tad šajā brīdī tā situācija ir tāda, kāda ir.

“Protams, šī gada budžetā mēs izpratām situāciju, kāda ir drošības kontekstā, un izpratām, ka aizsardzībai vajag vairāk. Tajā pašā laikā veselībai, manuprāt, ir jābūt tik pat daudz un ar tādu pašu attieksmi,” sacīja Meņģelsone.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro