Miķeļdienas pasākumi Rīgā

Atzīmējot vienu no rudens tradīcijām – Miķeļdienu –, Rīgā notiks vairāki sarīkojumi, tostarp radošas darbnīcas, danči un rotaļas bērniem, kā arī koncerts, ābolu ekspresizstāde, kopīga putras vārīšana, iepirkšanās rudens ražas tirdziņā pasākumā “Ābolu svētki Ritumā”.

Sestdien, 26. septembrī bērni kopā ar vecākiem gaidīti kultūras centrā “Iļģuciems”, kur no plkst. 12.00 risināsies Miķeļdienai veltīts bērnu rīts. Pasākumā bērni varēs gan dancot, gan iet rotaļās folkloras kopas “Laiksne” vadībā.

Savukārt svētdien, 27. septembrī, no plkst. 11.00 kultūras centrā “Imanta” bērni aicināti piedalīties Miķeļdienas rotājumu gatavošanas radošajā darbnīcā “Miķelītis bagāts vīrs”. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja izzināt Miķeļdienas svinību un rotājumu gatavošanas nozīmi, kā arī pedagoga vadībā pašiem izgatavot rudens kompozīciju. Pasākuma noslēgumā bērni varēs izveidot kopīgu radīto darbu ekspresizstādi. Darbnīcai iepriekš jāpiesakās pa tālruni 67181937 vai e-pastu: imanta@riga.lv. Dalībnieku skaits radošajā darbnīcā ir ierobežots.

Svinot Miķeļdienu, kultūras centrā “Ritums”  notiks pasākums “Ābolu svētki Ritumā”. Svētdien centra filiālē, Ieriķu ielā 43A, no plkst. 12.00 līdz 15.00 apmeklētāji varēs baudīt skanīgu koncertu, gardu rudens putru, apskatīt Latvijas ābolu šķirņu ekspresizstādi,  iegādāties Latvijas laukos augušus dārzeņus un iesaistīties radošajās darbnīcās.

Svētku koncertu vadīs talantīgās māsas – Katrīna un Laima Dimantas, tautas melodijas izdziedās folkloras kopas “Garataka”, “Grodi”, “Skandinieki”, “Lāns”, “Savieši”, “Banga”, “Berendejka”, “Berendejkas” jauniešu grupa, “Budēļi” un “Laiva” kā arī Rīgas kamerkoris “Vox Animae”, savukārt savas mīļākās dejas izdejos bērnu deju kolektīvs “Kamolītis”.

Miķeļdienas sarīkojumu detalizētāka informācija pieejama kultūras centru tīmekļa vietnēs vai sociālo tīklu kontos.

Pasākumu organizatori apmeklētājus aicina būt sociāli atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

Miķeļdienas pasākumi kultūras centros notiek ar Rīgas domes un Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, tos rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras centrs “Iļģuciems” un Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, kā arī Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”.

Komentāri