Ministrs: Sinhronizācijas maiņa varētu ietekmēt arī elektrības cenu

Sinhronizācija ar Eiropas elektrotīklu varētu ietekmēt arī elektrības cenu, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (Zaļo un zemnieku savienība).

“Pašreiz [jaunu starpsavienojumu izveide] nav tik kritiska. Ja būtu vairāk starpsavienojumu, būtu labāk, arī cenu svārstības nebūtu tik krasas. Tik pat svarīgs ir arī ģenerējošās jaudas jautājums – ja būtu vairāk ģenerējošās jaudas, skaidrs, ka arī cena būtu zemāka,” sacīja Melnis.

Pēc viņa teiktā, lai 2025. gada februārī Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm varētu pilnībā atslēgties no BRELL elektrotīkla, kas tās šobrīd savieno ar Krieviju un Baltkrieviju, pašlaik Grobiņas pagastā tiek būvēta Latvijā pirmā sinhronā kompensatora stacija, kas būs viena no gaidāmajai pārejai nepieciešamajām iekārtām.

Sinhronizācijas maiņa varētu ietekmēt arī elektrības cenu, atzina ministrs. Pašlaik gan tiek mēģināts saprast, cik liela būs ietekme.

Viņš norādīja: “Ņemts vērā tas, ko ļoti daudzi vēlējās – ka tu vari patērēt vairākos savos objektos. Tu vari uzlikt saules paneļus vasarnīcā un patērēt enerģiju dzīvokļos. Tā sistēma ir pārtaisīta, ņemot vērā sabiedrības vēlmes. [..] Neto norēķinu sistēma tiek virzīta uz nākošās nedēļas sēdi.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro