Mūrniece: Latvijas-Baltkrievijas robežas militārai iekārtošanai ir jābūt darba kārtībā

Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas jābūt gataviem dažādu scenāriju attīstībai, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” teica demisionējušās valdības aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

“Ir mainījusies situācija uz Lietuvas-Baltkrievijas robežas, tur apdraudējums ir kļuvis mazāks, noprotams, ka viss tas spiediena elements koncentrējas uz Latviju. Ir jābūt gataviem dažādu scenāriju attīstībai. Robežas militārai iekārtošanai ir jābūt darba kārtībā,” uzsvēra Mūrniece.

Viņa norādīja, ka septembra sākumā tāpat kā augusta beigās vairākas diennaktis valstī no Baltkrievijas neielaisto migrantu skaits bija virs 100.

Viņa skaidroja, ka, ņemot vērā Baltkrievijas radīto spiedienu uz robežas, nolemts pārplānot mācības “Namejs”, un Latvijas armija sniegs vēl papildu atbalstu Latvijas robežsargiem: “Esam nolēmuši pārplānot mācības “Namejs”, un Latvijas armija sniegs vēl papildus atbalstu mūsu robežsargiem. [..] Šo mācību viena ļoti nozīmīga daļa tiek izspēlēta Latvijas austrumu robežas tuvumā.”

Tāpat viņa uzsvēra, ka ir jādomā par robežas nostiprināšanu: “Ir tādi zināmi vienkāršāki darbi, ko mēs varētu izdarīt kā NBS arī saviem spēkiem – betona vai dažādu metāla konstrukciju uzstādīšana -, bet ir jādomā arī par lielākām investīcijām un nopietnāku attieksmi pret austrumu robežu.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro