Nākamais iesaukums Valsts aizsardzības dienestā ir nokomplektēts uz brīvprātības principa
Nākamais iesaukums Valsts aizsardzības dienestā ir nokomplektēts uz brīvprātības principa, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks Rihards Rozenbaums.
“Pirms pirmā iesaukuma mēs aptaujājām VAD iesaucamos. Apmēram 35 % norādīja, ka viņu mērķis ir iegūt militārās zināšanas un iemaņas. 30 % apgalvoja, ka tas ir pirmais solis viņu patstāvīgai dzīvei un apmēram 15 % norādīja, ka viņi vēlas paskatīties, kas tas ir, un varbūt vēlāk iestāties profesionālajā dienestā,” sacīja Rozenbaums.
Viņš norādīja, ka nākamais iesaukums, kas būs janvārī, ir nokomplektēts uz brīvprātības principa: “Šī atlase pēc nejaušības principa vēl nav bijusi nepieciešama.”
Viņš norādīja, ka ar katru gadu šis iesaucamo kopums būs lielāks: “Nākamgad kopumā 11 mēnešu dienestā iesaukt 600 iesaucamos.”
“Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, vienmēr lēnām šī pieteikšanās notiek, tad pēdējās nedēļās tā līkne strauji pieaug uz augšu, tā ka mums ir cerības, ka līdz 1. decembrim [uz jūlija iesaukumu] potenciālo iesaucamo skaits pieaugs,” sacīja Rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks.
Jau ziņots, ka 11 mēnešu ilgajā valsts aizsardzības dienestā 2024. gadā iesauks 600 jauniešus – 120 personas janvāra iesaukumā, savukārt 480 personas jūlija iesaukumā. 2024. gada janvāra iesaukums 11 mēnešu dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībā tiks īstenots trīs dienesta vietās: Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā Lielvārdē un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Stāmerienā, Gulbenes novadā. Lai nokļūtu sev vēlamajā dienesta vietā, iesaucamais ir aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot vēlamo dienesta vietu.
Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs dienestu pildīt arī Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.