Nav saprotama tiesībsargājošo iestāžu nogaidošā reakcija uz vietnē prokuratura.info publicēto informāciju

Pirms kāda laika satraucošu informāciju par iespējamo “valsts nozagšanu” publiskojusi interneta vietne prokuratura.info, norādot, ka viens no spilgtākajiem piemēriem, kas parāda, kā Latvijas tiesībsargājošās iestādes piesedz un pat piedalās vairāku simtu miljonu eiro nozagšanā no Latvijas valsts, ir jau šur tur nedaudz aprakstītā Meronigeita.

Lai arī medijos jau savulaik kultivēta skaļa “valsts nozagšanas” tēma, šoreiz varētu izrādīties viss ir daudz nopietnāk un līdztekus dažādiem skaļajiem politiskajiem notikumiem, valsts sagrābšanas shēmas lielos apjomos, iespējams, jau krietnu laika sprīdi īsteno kāds Šveices advokāts.

Uz šī ārvalstu pilsoņa gaitām norādījusi arī interneta vietne prokuratura.info, kur publiskota plaša datu bāze, kas, starp citu atklāj arī dažādas iespaidīga mēroga mahinācijas ar vērtspapīriem, kuru rezultātā Latvijas valsts zaudējusi vairāk nekā 120 miljonus eiro.

Interneta vietnē prokuratura.info publiskotas dažādas uzņēmēju, advokātu un pat tiesībsargājošo institūciju darbinieku e-pasta sarakstes pilnā apjomā.

No vietnē izvietotajās e-pastu sarakstes var secināt, kā, piemēram, kāds attiecīgo iestāžu darbinieks, kuram pašam būtu jārūpējas par tiesiskumu un likumu ievērošanu, ne tikai organizējis nozagtās mantas pārdošanu, bet arī nodevis informāciju potenciālajiem lieciniekiem, saskaņojis ar viņiem liecības u.tml. Tāpat tiek apstiprināta versija, ka milzu apjoma mahinācijas ar vērtspapīriem ir vismaz piesedzis, ja ne veicinājis un atbalstījis kāds tiesībsargājošo iestāžu darbinieks vai to grupa.

Lai arī pēdējos gados ir noklusušas runas par “valsts nozagšanu” un korupciju Latvijā, prokuratura.info ievietotā informācija parāda, ka, iespējams, tieši tiesībsargājošo institūciju darbinieki kopā ar kādu Šveices advokātu pastrādā liela apmēra nelikumības, kuras tiešām var dēvēt par valsts nozagšanas mēģinājumu.

Lai arī nav zināms, kas ir vietnes prokuratura.info īpašnieks un autors, tajā izvietotā informācija ir pietiekami nopietna, lai tā Latvijas tiesībsargājošo iestāžu un darbinieku daļa, kuri nav iesaistīti šajā valsts nozagšanas mēģinājumā, uz to reaģētu, vismaz pārbaudītu atklātībai darītos faktus. Vai tiešām sabiedrībai nav tiesības uzzināt patiesību? Vai vismaz dzirdēt kas pieminētajām iestādēm un personām ir sakāms?

Saskaņā ar vietnē atrodamo skaidrojumu “mahinatoru sarakste ir pieejama divos dažādos arhīvos un sakārtota hronoloģiski. Katrā lapā ir pieejami 100 e-pasti, kuri ir iespēju robežās attīrīti no pielikumiem, attēliem un nevajadzīgiem izskaistinājumiem, lai padarītu tos viegli lasāmus”.

Komentāri