No 1. augusta Rēzeknē siltumenerģijas tarifs būs par 26% zemāks

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Rēzeknes siltumtīkli” zemākus siltumenerģijas tarifus. Šogad no 1. augusta siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs par 26% jeb 10,57 EUR/MWh zemāks – 30,07 EUR/MWh (bez PVN).

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties zemākiem siltumenerģijas ražošanas tarifiem. Savukārt siltumenerģijas ražošanas tarifi samazinājušies, jo pieaugusi obligātā iepirkuma (OI) ietvaros pārdotās elektroenerģijas cena. Tas SIA “Rēzeknes siltumtīkli” ļauj saražot siltumenerģiju par zemākām izmaksām.

Šo tarifu izmaiņu rezultātā Rēzeknē būs zemākais regulētais siltumenerģijas tarifs valstī. Ieguvumi no siltumenerģijas tarifa samazinājuma būs jūtami jau augusta mēnesī, siltumenerģiju izmantojot ūdens uzsildīšanai.

SPRK 2020. gadā ir piešķīrusi SIA “Rēzeknes siltumtīkli” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus, ja mainās iepirktās siltumenerģijas, kurināmā vai pārdotās elektroenerģijas cena. Atļauja paredz, ja iepirktās siltumenerģijas cena un / vai kurināmā cena nākotnē ir zemāka par to, kas iekļauta tarifā un elektroenerģijas cena augstāka, komersantiem jānosaka zemāks tarifs.

SIA “Rēzeknes siltumtīkli” pašas noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas tarifu aprēķinu iesniedza SPRK 2021. gada 1. jūlijā. SPRK izvērtēja iesniegtos siltumenerģijas tarifus un to pamatojumu, secinot, ka tie atbilst metodikai un ir pamatoti.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā   interaktīvajā kartē.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro