Pabrika vārdā no serveriem Krievijā izsūtīti viltus e-pasti ar kompromitējošu saturu

Vakar, 19. februārī, izmantojot viltus e-pasta adresi aizsardzības ministra Arta Pabrika vārdā vairākiem adresātiem valsts iestādēs izsūtīta ziņa ar nepatiesu un kompromitējošu saturu.

Viltus e-pasti ar aizsardzības ministra A.Pabrika parakstu izsūtīti no Krievijā bāzētiem serveriem. Saturs veidots aizsardzības ministra vārdā, kurā viņš it kā skaidro, ka 16. februārī apmeklējis kādu bāru Vecrīgā, kurā piedalījies divdomīgās brīvā laikā aktivitātēs, informē Aizsardzības ministrijas pārstāvji.

“Vēlos izteikt atzinību mūsu kiberdrošības speciālistiem no CERT.LV, kuri ļoti operatīvi likvidēja viltus e-pastus un noskaidroja, ka tie sūtīti no Krievijas serveriem. Varu tikai minēt, vai šādu “uzmanību” esmu izpelnījies ar kritisku interviju Krievijas radiostacijai “Eho Moskvi”, vai “pārāk aktīvu” darbu Minhenes drošības konferencē,” skaidro aizsardzības ministrs A.Pabriks.
Aizsardzības ministrija skaidro, ka šis e-pasts ir uzskatāms par klasisku identitātes viltošanas operāciju ar spiegošanas elementiem, lai noskaidrotu, no kādām IP adresēm e-pasts ir apskatīts.

Turklāt šis ir veids, kā iespējami plašā mērogā diskreditēt aizsardzības ministru un aizsardzības nozari kopumā ar mērķi veicināt sabiedrības neuzticību.

Aizsardzības ministrija aicina sabiedrību neuzticēties viltus e-pasta sūtījumiem un kritiski izvērtēt saņemto informāciju.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka e-pasta saturā norādītajā laikā aizsardzības ministrs A.Pabriks piedalījās 55.Minhenes drošības konferencē. Aizsardzības ministrs Minhenes drošības konferencē piedalījās no 15. līdz 17.februārim.

Komentāri