Pabriks: Rinkēvičs patlaban ir labākais kandidāts uz ārlietu ministra amatu

“Edgars Rinkēvičs (JV) pagaidām ir labākais pieejamais kandidāts uz ārlietu ministra amatu neatkarīgi no tā, vai jaunā valdība tiks veidota no piecām vai sešām partijām,” šodien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja apvienības “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidāts Artis Pabriks.

Pabriks izteicās, ka pašreizējam ministram Rinkēvičam ir diplomātiskā pieredze, taču viņš nav politiski neitrāls, jo ir ievēlēts parlamentā no “Jaunās Vienotības” saraksta. Pēc viņa domām Latvija “nevar atļauties mētāties ar tik būtisku amatu tādā sarežģītā ģeopolitiskā situācijā,” līdz ar to viņam personīgi šķiet, ka Rinkēvičs patlaban ir labākais pieejamais kandidāts uz ārlietu ministra posteni. “Attīstībai/Par!” līderis arī norādīja, ka viņam personīgi nav nekas pret pašreizējā aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) paveikto.

Runājot par ministru sadalījumu topošajā valdībā, Pabriks sacīja, ka pagaidām negrib izslēgt nekādas diskusijas, jo esot pavisam skaidrs, ka vēlmes pēc konkrētiem ministru portfeļiem partijām būs daudz vairāk nekā iespējamais piedāvājums. “Skatīsimies kandidātu kvalifikācijas, salīdzināsim, skatīsimies arī tos virzienus, kuri katrai partijai ir svarīgāki, bet tik tālu mēs vēl neesam nonākuši, jo to tomēr vajadzētu atstāt tā [premjera] kandidāta rokās, kuru prezidents nosauks,” atzina politiķis.

Viņš arī atkārtoti uzsvēra, ka, ja prezidents premjera amatam nominēs viņu, tad kandidāts darīs visu iespējamo, lai izveidotu rīcībspējīgu valdību. “Es ļoti ceru, ka visās sarunās katra no sešām partijām spēs paspert kaut solīti uz priekšu viena otrai vai arī soli atpakaļ, lai nedaudz piekāptos, jo neviena no partijām nevarēs iegūt simtprocentīgi to, ko tā vēlas,” atzina Pabriks, uzsverot, ka ir gatavs ar “atvērtu prātu un atklātu sirdi” runāt ar visiem politiskajiem spēkiem vienādi.

Kā jau zināms, pēc pagājušās nedēļas otrajā pusē notikušajām konsultācijām ar 13. Saeimā ievēlētajām partijām Valsts prezidents Raimonds Vējonis ziņoja, ka Ministru prezidenta amatam turpinās izvērtēt “Attīstībai/Par!” pārstāvja Pabrika, “KPV LV” pārstāvja Alda Gobzema un JKP pārstāvja Jāņa Bordāna kandidatūras.

Foto: F64

Komentāri