Pabriks: Saeima būs sadrumstalota; ļoti uzmanīgi ir jāturpina sarunas

“Pēc pirmās eiforijas mēs redzam samērā lielus sarežģījumus,” intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” neslēpj politiskās spēka “Attīstībai/Par!” līderis un premjera amata kandidāts Artis Pabriks. Viņa vadītā partija tika uzaicināta uz paralēlām sarunām gan ar KPV LV, gan ar Jauno Konservatīvo partiju (JKP), kurām abām ir nedaudz vairāk balsu nekā “Attīstībai/Par!”, un atsevišķos punktos partiju viedokļi sakrita, bet ir daudz nopietnu un sarežģītu jautājumu, kuri raisa domstarpības.

Premjera amata kandidāts izteica iespēju, ka vairāki KPV LV deputāti var tikt nodoti kriminālvajāšanai, kamēr partija balsos pret to, un viņaprāt tas ir “nepieņemami”.

Tāpat viņš arī izteica bažas par sadarbības partneru komunikāciju ar medijiem, norādot uz atsevišķu politisko spēku līderu pirmsvēlēšanu retoriku, nosaucot to par “Trampa tipa politiku” (“Jūs visi mani apmelojat! Es ar jums nerunāšu. Izejiet no zāles!”) jeb kritiku un asu leksiku.

Savukārt ar JKP notiek šķēpu laušana par to, kādā veidā veidot valsts pārvaldi. Pabriks uztraucas par gaidāmo mandātu komisijas izveidi un valdības izveidi, līdz ar to “Attīstībai/Par!” verdikts šajā jautājumā ir jauna partijas pārstāvju sanāksme šovakar, 11. oktobrī, lai diskutētu par radušos situāciju un pēc tam to pārrunātu ar pārējiem politiskajiem spēkiem.

“Saeima būs sadrumstalota,” atzīst Pabriks, piebilstot, ka ļoti uzmanīgi ir jāsaprot, kā virzīties tālāk. “Attīstībai/Par!” sevi redz koalīcijā, jo tikai tādā veidā tā spēs īstenot demokrātiskas, uz rietumiem orientētas vērtības. Pabriks uzskata liberāli demokrātisko virzību kā valsts pamatu un turpmāku attīstības ceļu un cer atrast kopīgu valodu “ar saprātīgiem cilvēkiem” no katra politiskā spēka, kuri saprot valsts pārvaldi.

Foto: F64

Komentāri