Pandēmijas piemaksas saņems ne tikai mediķi

Piemaksu piešķiršanu mediķiem un citiem nodarbinātajiem ārkārtas situācijas laikā paredz šā gada 27. martā izdotais veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojums. Piemaksām valdība atvēlēja naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem – ne vairāk kā astoņus miljonus eiro.

Tomēr piemaksu saņēmēju vidū nav tikai mediķi, kuri kā pirmie saskārās ar Covid-19 pandēmiju, braucot pie pacientiem vai ņemot analīžu paraugus. Piemaksu sarakstā ir virkne dažādu institūciju, kur piemaksu saņēmēju skaitu un piemaksu apmēru Veselības ministrija solījusi publiskot piektdien.

Tā kā par piemaksu piešķiršanu un izmaksu atbildīga bijusi katra iestāde atsevišķi – vai nu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, vai Rīgas Austrumu slimnīca, vai kāda cita iestāde, tad pateikt, kur un kādas piemaksas noteiktas, Veselības ministrija uzreiz nevarēja, bija nepieciešams datus apkopot un publiskot kopīgi. Zināms, ka piemaksas saņems arī Veselības ministrijas ierēdņi, tomēr arī šo informāciju ministrija publiskos tad, kad apkopos ziņas par visiem. Tā Neatkarīgajai skaidroja Veselības ministrijā.

Pašlaik puslīdz skaidra informācija ir par piešķirtajām piemaksām Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā strādājošiem. NMP dienesta direktore Liene Cipule lēmumu par valsts piešķirtā finansējuma sadali piemaksām parakstīja otrdienas vakarā. Dienesta direktore atklāja, ka dienestā strādājošie saņems piecu līdz 50 procentu lielas piemaksas. Saskaņā ar Veselības ministrijas principiem piemaksas paredzētas darbiniekiem, kuri bijuši saistīti ar konkrēti izpildāmu darbu Covid-19 apkarošanā.

«Darbiniekiem, kuri strādāja teltīs un speciālajās brigādēs, noteiktas piemaksas no 15 līdz 50 procentiem atkarībā no nostrādāto stundu skaita. Piemaksa 30 procentu apmērā noteikta operatīvās vadības centrā strādājošajiem, jo viņiem bija ļoti liels slodzes pieaugums, kad dienests apkalpoja pieteikumus uz laboratoriskajiem izmeklējumiem. Visiem, kas darbojas repatriācijas reisos, stundu darbs ir uzskaitīts, un arī viņi saņems no 15 līdz

50 procentu lielas piemaksas par darbu.» Dienests arī pieņēmis lēmumu visiem pārējiem darbiniekiem piešķirt piemaksas no pieciem līdz desmit procentiem atkarībā no reģiona, kurā darbinieks strādā. Piemēram, Rīgas reģionā, kur ir vislielākie Covid-19 riski darbiniekiem, paredzētas desmit procentu lielas piemaksas, savukārt citos reģionos strādājošajiem plānotas piecu procentu piemaksas.

No veselības ministres rīkojuma izriet, ka 50 procentu piemaksas paredzētas tieši mediķiem, kuri strādājuši kontaktā ar Covid-19 pacientiem slimnīcās, kā arī tiem mediķiem, kuri ņēma analīžu paraugus. Savukārt 30 procentu piemaksas paredzētas darbiniekiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā, un tie ir gan mediķi, gan dažādu iestāžu darbinieki. Sarakstā atrodams gan NMP dienests, gan Nacionālais veselības dienests, gan Slimību profilakses un kontroles centrs, gan arī pati Veselības ministrija. 30 procentu fiksētu piemaksu saņems arī ģimenes ārstu prakses. Šādas piemaksas būs par darbu martā, savukārt no aprīļa līdz maijam piemaksas būs 20 procentu apmērā gan tiem, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem, gan tiem, kuri risina dažādus ar pandēmiju saistītus jautājumus. Piemaksas būs arī farmaceitiem, kas var nonākt saskarē ar Covid-19 pacientiem.

Veselības ministre Ilze Viņķele uzdevusi visām iestādēm apkopot informāciju par marta piemaksām, un šī informācija tiks publiskota. «Krīzes piemaksa mediķiem no sākta gala ir bijusi paredzēta tiem kolēģiem, kas tieši iesaistīti Covid-19 epidēmijas ierobežošanā,»” norādīja I. Viņķele.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro