Pārdaugavas kultūras apvienība izziņo Lieldienu pasākumu programmu un aicina uz Lielo dienu Kultūras centrā “Iļģuciems”

Divas reizes gadā starp ziemas un vasaras saulgriežiem dienas un nakts garumi ir vienādi. Šī diena pavasarī iezīmē brīdi, kad diena kļūst garāka par nakti – gaisma svin uzvaru pār tumsu, iespējams tieši tāpēc tiek dēvēta par “Lielo” dienu. Zeme atdzimst un saule mūs apspīd arvien ilgāk. Tāpēc saules sveicināšana un godināšana ir nozīmīga Lielās dienas tradīcija.

Lielajā dienā aicinām uz spēļu un danču vakaru ar radošajām darbnīcām pavasara saulgriežos jeb Lielajā dienā, 20. martā 18.30. Kultūras centrā “Iļģuciems”.

Ēriks Zeps un Julgī Stalte par pašu izpildīto mūziku saka: “dziesmas un stāsti caur laiku laikiem no visas Latvijas savijas mūsu mūzikā. Tā skan kā mūsu gada saules ritums, kā dzīves ceļš, kā Dievu un garu sarunas. Mūsu mūzika ir par līvu tautas un baltu cilšu saplūsmi caur dziesmu, caur mīlestību, caur mūsu zemi. Par brīnumu — kā kultūra var rast dažādus evolūcijas ceļus, bet saglabāt senāko informāciju. Baltu cilšu azarts savienojas ar Latvijas pirmtautas līvu rimtumu. Mūsu dziesmas aijā bērnu kā to darījuši pirms tūkstošiem gadu, stāstot stāstus par izcelsmi no lačiem. Mūsu dziesmas apdzied mīlestību. Mūsu dziesmas ir himnas Jūrai, mežam, avotiem, purviem, laukiem, saulei un Viņsaulei. Mūsu dziesmas ir sarunas ar visu dzīvo mums apkārt. Mēs esam dzīvesprieka pilni un tāda ir mūsu tautas mūzika – ar divejādām saknēm un košu lapotni!”

Julgī Stalte ir Latvijas senākās folkloras kopas „Skandinieki” vadītāja, kas darbojusies arī tādos projektos kā „Tuļļi Lum”, „Kalā Jeng”, „Tai tai” un daudzos citos;

Ēriks Zeps ir latgaliešu enerģiskākās postfolkloras grupas „Rikši” līderis, kas spēlējis „Dziesmu dancē”, „Taktonikā” un citās apvienībās, kā arī vadījis krietnu pulku folkloras pasākumu.

Ingus Grīnbergs ir vijolnieks, vijolspēles pedagogs, kas papildus darbam Liepājas Simfoniskajā orķestrī un vairākos kameransambļos labprāt iemēģina roku dažādu žanru mūzikā – gan populārajā, izpildot, piemēram grupas “Ornaments” repertuāru, gan tautas mūzikā tkp sastāvā.

Radošajās pavasara vēstnešu darbnīcās varēs izgatavot taureņus un puķītes no krāsainiem dzijas dzīpariem un izveidot putniņus no meldriem. Darbnīcas nodrošina kultūras centra “Iļģuciems” tautas lietišķās mākslas studijas.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas būs pieejami www.biļešuparadīze.lv

Lieldienu pasākumu programma Pārdaugavas kultūras apvienībā

20. martā 18.30 Kultūras centrā “Iļģuciems”

Spēļu un danču vakars – Lielā diena Iļģuciemā
Rotaļas, danči, pavasara rotājumu veidošanas darbnīcas.
Ieeja bez maksas.

23. martā 17.00 Kultūras centrā “Iļģuciems”

Tautas deju koncerts “Sadejojam”
VPDK “Latve”, deju skolas “Dzirnas” audzēkņi un “Fonda nāc līdzās” jauktais koris.
Biļetes 5,00 EUR, https://www.bilesuparadize.lv

24. martā 16.00 Rīgas Mārtiņa ev. lut. baznīcā

koncerts “Pieci cerību stāsti”
Sieviešu koris “Via Stella”, koklētāju ansamblis “Raksti”.
Ieeja bez maksas.

30. martā 12.00 Kultūras centrā “Imanta”

“Koklītes ceļojums”
Monoizrādē Edgars Lipors iepazīstinās ar latviešu tautas mūzikas instrumentiem un otrajā daļā aicinās dančos un rotaļās.
Bezmaksas ielūgumi https://www.bilesuparadize.lv

31. martā 12.00 Kultūras centrā “Iļģuciems”

Zīmējumu teātris “7 pasakas par Ņukucīti”
Pēc izrādes radošās darbnīcas bērniem.
Bezmaksas ielūgumi https://www.bilesuparadize.lv

31. martā 12.00 Kultūras centra “Imanta” pagalmā

Pārdaugavas Lieldienas
Sadziedāšanās, olu ripināšanas sacensības, rotaļas un ritāli kopā ar folkloras kopām “Ogas” un “Savieši”, pasākumu vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi.
Ieeja bez maksas.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro