Pavļuts uzskata, ka viņam cenšas uzkraut visu atbildību par Covid-19 krīzes smagumu
Saeimā pārstāvētās koalīcijas partijas nav gatavas atbalstīt opozīcijas deputātu un arī nozares rosināto veselības ministra Daniela Pavļuta (“Attīstībai/Par!”) demisiju. Arī pats Pavļuts no veselības ministra amata atkāpties negrasās.
Viņam ir informācija, ka daļa mediķu, kas piedalījās vēstules tapšanā, kurā beigu galā pieprasīta viņa demisija saistībā ar Covid-19 krīzes vadību, gribējuši šo vēstuli sūtīt kā signālu visai valdībai, ne tikai veselības ministram.
Pēc ministra vārdiem, šobrīd ir Covid-19 krīzes vissmagākais posms, tāpēc pats viņš atkāpties neplāno, jo uzskata, ka nav īstais laiks vainīgo meklēšanai.
Pēc ārpus frakciju deputāta Māra Mičerevska iniciatīvas Saeimā iesniegts Pavļuta demisijas pieprasījumus, kuru atbalstījusi opozīcijā esošā “Saskaņa” un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Mičerevskis uzskata, ka ministram jāuzņemas atbildība par zemo vakcinācijas aptveri.
“Pavļuts nosauca savus mērķus, kad stājās amatā – 70% iedzīvotāju vakcinācija, kas nav izdarīts, sagatavot slimnīcas šim vilnim, kas nav izdarīts, iepriekš bija aizkavēta vakcīnu iepirkšana, ko Pavļuts solīja izmeklēt, bet rezultāti netika sasniegti,” sacīja Mičerevskis.
“Nevēlējos prasīt parakstu Pavļuta demisijas pieprasījumam atsevišķiem deputātiem, par kuriem man ir bažas, ka viņi varētu izmantot to ļaunprātīgi, lai veicinātu dezinformāciju par vakcināciju, lai panāktu pretējo efektu, jo tas līdz šim bieži tā ir noticis,” LTV pauda politiķis.
Kā zināms, vairākas ārstu biedrības ir pieprasījušas veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju.
“Ņemot vērā Veselības ministrijas ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Ārstu biedrība pieprasa veselības ministra Pavļuta demisiju. LĀB aicina Krišjānu Kariņu nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī,” paziņojusi Latvijas Ārstu biedrība, kuras aicinājumam pievienojušās arī citas ārstu arodbiedrības.