Pirmizrādi piedzīvos viduslaiku krimināltrilleris “Aptiekārs Melhiors”

No 1. septembra kinoteātros visā Latvijā būs skatāms viduslaiku krimināltrilleris “Aptiekārs Melhiors”, kas balstīts Indreka Harglas populārā romāna “Aptiekārs Melhiors un Olevistes baznīcas noslēpums” motīvos. Filma ir Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Lietuvas kopražojums, daļēji filmēta Latvijā, tās radošajā komandā ir arī Latvijas kinoprofesionāļi un aktieri, demonstrēšanai kinoteātros filma dublēta latviešu valodā.

Viduslaiku Tallinā tiek noslepkavots augsts ordeņa bruņinieks; slepkava nocirtis upurim galvu un piebāzis muti ar monētām. Nākamajā dienā sabrūk vecā klostera siena un notiek vairākas slepkavības, kas pārsteidz visu pilsētu. Brīvmūrnieku vecākajam, kurš laboja sienu, tāpat nocirsta galva un līdzīgi piepildīta mute ar monētām, priesteris un mūks ir noindēti. Tiesnesis Dorns nolemj iesaistīt aptiekāru Melhioru šī nozieguma izmeklēšanā. Viņš atklāj, ka bruņinieks, kurš it kā ieradies šeit nejauši, patiesībā meklējis noslēpumaino “Tallinas gūstekni”, taču nezināmu iemeslu dēļ meklējis viņu nevis cietumā, bet gan dominikāņu klosterī. Vai aiz visām slepkavībām slēpjas viens slepkava vai arī ir vēl kāds, kurš atdarina noziegumus, lai slēptu savas pēdas? Melhiors saprot, ka noslēpuma atrisinājums slēpjas jautājumā – kas ir noslēpumainais Tallinas gūsteknis?

Igauņu rakstnieka Indreka Harglas populārie romāni par aptiekāru Melhioru tulkoti somu, ungāru, franču, vācu valodā, arī Latvijas lasītāji iecienījuši apgāda Zvaigzne ABC izdevumus Maimas Grīnbergas tulkojumā. Šogad grāmata Aptiekārs Melhiors un Olevistes baznīcas noslēpums ir piedzīvojusi atkārtotu izdevumu, tā noformējums īpaši veltīts filmai.

Igaunijā jau radītas trīs filmas par aizraujošajiem notikumiem aptiekāra Melhiora dzīvē, katru no tām kinoteātros apmeklējuši vairāk nekā 100 000 skatītāju. Pirmās filmas Latvijas pirmizrāde paredzēta 30. augustā, no 1. septembra filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā. Filma dublēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Filmas režisors ir Elmo Nīganens (Elmo Nüganen), kurš pazīstams arī Latvijā (spēlfilmas Vārdi marmorā (2002) un 1944 (2015), iestudējums Zeme un mīlestība Nacionālajā teātrī, 2012). Filmas māksliniece un kostīmu māksliniece ir Kristīne Jurjāne (mākslinieka darbs – kopā ar igauņu kolēģi Matisu Mēsalu (Matis Mäesalu), par šo darbu viņa tika nominēta EFTA – Igaunijas Nacionālajai Filmu un TV gada balvai. Galvenajās lomās – igauņu aktieri Martens Metsavīrs (Märten Metsaviir), Mārja Johanna Megi (Maarja Johanna Mägi) un Alo Kerve (Alo Kõrve), epizodiskās lomās arī Latvijas aktieri Juris Strenga un Gatis Gāga. Filmēšana notika dažādās vietās Iga unijā un Latvijas kinopilsētā Cinevilla.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro