Politologs: JV zināmā mērā dominēs valdībā

“Jaunā Vienotība” (JV) ir darījusi visu, lai šajā valdībā būtu skaidrs, kurš ir līderis, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” pauda politologs Juris Rozenvalds.

“Man liekas, ka velti laiku nav zaudējuši, tos gandrīz trīs mēnešus, kas pagājuši kopš prezidenta vēlēšanām. Un līdz ar to es domāju, ka saturiski šis process var norisināties diezgan ātri un uz to viss iet,” izteicās Rozenvalds.

“Kas attiecas uz personālijām, atsevišķiem ministriem – tie strīdi ir vienmēr. Tajā pašā laikā gribētu teikt – ja runājam par karstāko problēmu pašreiz – kultūras ministru, man tā šķiet, ka brīžiem sabiedrība par daudz aizraujas ar dažādām twitter tiesām. Dažiem kultūras darbiniekiem, aizstāvot kultūras nozari, būtu derējis padomāt par komunikācijas kultūru. Domāju, ka uzbrukumi Kūtra kungam bija ne visai pamatoti. Īpaši ņemot vērā, ka ministrs nav obligāti nozares profesionālis, bet politiskais menedžeris,” sacīja politologs.

Viņa ieskatā, JV ir darījusi visu, lai šajā valdībā būtu skaidrs, kurš ir līderis: “Mēs redzam, ka JV zināmā mērā dominēs valdībā. Pamatos ir sadarbība, bet ir skaidrs, ka pamatievirze būs cieši saistīta ar tām problēmām, ko grib risināt JV.”

“Garants tam, ka partneri varētu būt disciplinēti, – ZZS ir svarīgi parādīt, ka sarkanās līnijas nav īsti korekti sazīmētas, arī “Progresīvie” cenšas pierādīt, ka viņi var būt uzticami un stabili partneri valdībā,” atzina politologs.

Rozenvalds norādīja, ka atrasties opozīcijā Nacionālajai apvienībai būtu “diezgan veselīgi”, jo Nacionālā apvienība un tai līdzīgas partijas bijušas pie varas 80% laika kopš 1993. gada. “Domāju, ka ar NA nekas šausmīgs nenotiks, viņiem ir kodola elektorāts, kas stabili par viņiem balso. Atrasties opozīcijā viņiem būs diezgan veselīgi. Ja runājam par iepriekšējām valdībām, tad NA un līdzīgas partijas atradās pie varas 80 % no laika,” izteicās politologs.

Tikmēr daudz sarežģītāks jautājums, pēc politologa domā, ir ar “Apvienoto sarakstu”, kas arī Evikas Siliņas (“Jaunā Vienotība”) veidotajā valdībā palikusi opozīcijā. “Tur patiešām ir jautājums, kā viņiem tālāk veiksies,” pauda Rozenvalds.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro