“Progresīvie” Rīgas domē uzskata, ka KNAB lēmums ir pārsūdzams

“Progresīvie” Rīgas domes frakcija uzskata, ka KNAB lēmums atteikties uzsākt kriminālprocesu saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem Rīgas valstspilsētas pašvaldības Satiksmes departamentā (Ārtelpas un mobilitātes departaments) ir pārsūdzams.

“Kopš 2023. gada jūlija ir notikušas vairākas pārkāpumu izmeklēšanas, tomēr katrā no tām atrod veidu, kā pateikt “šo pārkāpumu vērtēt nav mana kompetence”. “Progresīvie” paliek pie uzskata, ka pārkāpumos, kuros iesaistītas vadošas amatpersonas, jābūt simtprocentīgai skaidrībai par notikušo un atbildīgo amatpersonu darbībām jābūt izvērtētām. Vairākas notikušās izmeklēšanas ir atzinušas dažādus pārkāpumus un “procesuālas nepilnības”, tomēr atbildības izvērtēšana diemžēl ir izpalikusi,” pauž “Progresīvie” frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.

Veiktās pārbaudes Satiksmes departamentā ir izgaismojušas daudzus necaurspīdīgus procesus un pašvaldības amatpersonu pārlieku lielo paļaušanos uz būvniekiem. Šāda pārvaldība ir pretēja sabiedrības interesēm, jo īpaši šobrīd, kad Rīga ir jauna, vairāk kā 150 miljonu vērta, ceļu uzturēšana līguma sagatvošanas procesā.

Neskatoties uz to, ka KNAB neierosina lietu par acīmredzamu izsaimniekošanas gadījumu, turpināsim rūpīgi strādāt, lai sapiņķerētās izsaimniekošanas shēmas taptu izgaismotas. Ar šādu motivāciju “Progresīvie” ir strādājuši koalīcijā un turpina darbu arī opozīcijā.

Ceram, ka Rīgas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange, kurš konstatēja un vairākkārt publiski norādīja uz izsaimniekošanu Satiksmes departamentā, pārsūdzēs KNAB lēmumu. “Progresīvie” Rīgas domes frakcija arī turpmāk sekos labas pārvaldības principu ievērošanai un iestāsies pret līdzekļu izsaimniekošanu Rīgas pašvaldībā.

Kā iepriekš ziņots, 2023. gada vasarā Mārtiņš Staķis atkāpās no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pēc tam, kad arī ar domes opozīcijas balsīm tika apturēta Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieka Māra Knoka vadītā izmeklēšana par pārkāpumiem Satiksmes departamenta darbībā. Šis domes balsojums gan iezīmēja aizmuguriski izveidoto jauno koalīciju, gan bija klaja politiska iejaukšanās izpildvaras darbā, un M. Staķis, vairs nevarēdams uzņemties atbildību par tālāko domes darbu, bija spiests atkāpties.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro