Progresīvie: Visas Rīgas ietves jātīra centralizēti, jāpalielina kontrole

Rīgas domes šodien gaidāmajā budžeta sēdē Progresīvie frakcija iesniegusi priekšlikumu par visu Rīgas ietvju centralizētu tīrīšanu no sniega. Tādā veidā tiktu izpildīts M. Staķa vadībā dotais solījums, ka ar 2025. gadu visā Rīgas teritorijā ietves ziemā tiktu tīrītas centralizēti.

Šobrīd centralizēta ietvju tīrīšana no sniega notiek visā Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī pirmās un otrās kategorijas ielās. Tomēr, kā rāda šī ziemas pieredze, daudzas ietves ir neapmierinošā stāvoklī. Nereti privāto zemju īpašnieki netīra savas ielas un izvēlas samaksāt sodu, ja šāds pārkāpums tiek fiksēts. Soda uzlikšana nenozīmē, ka ietve tiks notīrīta arī nākamreiz, kad uzkrīt sniegs vai veidojas atkala. Tas rezultējas gūtās traumās, grūtībās veikt ikdienas maršrutus un būtiski samazina vēlmi pārvietoties kājām. Rīgas ielas kļūst īpaši bīstamas senioriem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vecākiem ar maziem bērniem.

Ja Rīgas ietves tiktu tīrītas centralizēti, tas nodrošinātu vienādu pakalpojuma kvalitāti, kā arī būtu vieglāk kontrolēt pakalpojuma sniedzēju. Tīrīto ietvju kvalitāte nereti ir apšaubāma, jo īpaši sabiedriskā transporta pieturvietās, kā arī vietās, kur gājēji šķērso ielas, ietves tiek slikti uzturētas.

“Šīs ziemas laikā iedzīvotāji aktīvi ziņojuši par netīrītām un grūti izbrienamām ielām. Gribu atgādināt, ka kvalitātes kontrole un ielu tīrība nav iedzīvotāju, bet gan pašvaldības atbildība. Rīgā nav atbildīgo, kuri brauktu un pārbaudītu, kā ielas notīrītas. Tas ir vienkārši jāsakārto.” Norāda Progresīvie frakcijas vadītāja vietniece Justīne Panteļējeva.

Pašvaldībai ir jāmaina pieeja – no privāto apsaimniekotāju sodīšanas uz proaktīvu rīcību, ietvju tīrības nodrošināšanai, un jānodrošina visu ietvju tīrīšana no sniega. Tas pilsētai izmaksātu 4 miljonus eiro gadā.

Progresīvie 2024. gada budžetam sagatavojuši vairāk nekā 20 priekšlikumus, tajā skaitā par bumbu patvertņu izveidi, bezmaksas higiēnas preču nodrošināšanu Rīgas skolās, satiksmes drošības programmas ieviešanu gājējiem un velobraucējiem, pirmā stāva ekonomikas atbalsta programmu, kā arī citas iniciatīvas, kuras tiks skatītas šodienas Rīgas domes sēdē.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro