Pulkvedis: Armijas skaitliskā sastāva celšana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) skaitliskā sastāva celšana ir viens no galvenajiem uzdevumiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Sauszemes mehanizēto spēku komandieris, pulkvedis Sandis Gaugers.

“Mūsu skaitliskā sastāva celšana ir viens no kritiskajiem nākotnes uzdevumiem. Mēs nevaram sagaidīt to brīdi, kad tiksim pie papildu karavīriem. Mēs varam nopirkt visas modernākās tehnikas pasaulē, bet ja mēs nevaram tām aizmugurē nolikt cilvēku, nekas nebūs,” uzsvēra Gaugers.

Pulkvedis, vērtējot bezpilota lidaparātu arvien plašāku pielietojumu karadarbībā, uzsvēra, ka jo ilgstošāka ir saskarsme ar to, jo ilgāk otra puse strādā ar to, kā ar to tikt galā, piebilstot, ka dronu iznīcināšanai ir ne tikai kinētiskas, bet arī elektroniskas iespējas.

Tāpat viņš informēja, ka šodien sākas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Kristāla bulta 2023”.

Gaugers pauda: “[“Kristāla Bultā” iesaistīti] līdz 3 tūkstošiem cilvēku un gandrīz tūkstotis tehnisko vienību. Piedalās visi, kas ir Mehanizētajā kājnieku brigādē, 14 valstu karavīri. Klāt nāks arī vācieši, kas ikdienā nav kopā ar mums, bet ir Lietuvas kaujas grupas sastāvā.”

Pēc viņa sacītā, šīs mācības ir taktiskās: “Tas, ar ko mēs šausim, ir kluss, un tie nebūs lieli sprādzieni. [..] Mēs neizmantosim kaujas munīciju, tas būs daudz klusāk. Līdz ar to poligons uz šo mācību periodu būs klusāks, un būs mazskaitlīgas vienības, kas būs ārpus poligona.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro