Puntulis: Mēs bijām pārāk optimistiski, runājot par “zaļo režīmu”

Kļūda bija tā, ka mēs bijām pārāk optimistiski, runājot par “zaļo režīmu”, uzskata kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Puntulis norādot uz ļoti zemu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri kopumā Austrumeiropas valstīs, pauda, ka tas esot postpadomju mantojums. Līdz ar to tas neesot tikai valodas jautājums. “Paskatoties vēl vairāk uz Austrumiem, mēs šo situāciju redzam vēl drūmāk,” piebilda ministrs.

“Nedomāju, ka galvenais iemesls, kādēļ šobrīd slimnīcās nonāk krievvalodīgi runājoši seniori, būtu tikai valodas jautājums. Esmu skeptisks, ka šāds solis dotu rezultātu,” norādīja ministrs, komentējot krievvalodīgo uzrunāšanu.

Vienlaikus ministrs esot gatavs kādus soļus šajā virzienā atbalstīt: “Ja mēs runātu tādos praktiskos soļos, tas, ko es atbalstītu, būtu konkrēta rīcība, konkrēts modelis, ko mēs ar šo vēstuli vai uzrunu ne valsts valodā piedāvātu. Es nevēlos, lai mēs šo pārvēršam tikai tādā formālā pasākumā. (..) Ja mēs varam vērsties pie šiem cilvēkiem ar konkrētu aicinājumu, piemēram, jūsu mikrorajonā būs vakcinācijas mobilais punkts, un ja tas būtu arī ne valsts valodā, es šādu atbalstītu.”

Savukārt runājot par atbalsta mehānismiem, viņš norādīja, ka KM pakļautībā esošajām iestādēm būs biļešu kompensācija 80% apmērā no atgrieztajām biļetēm: “Ja tas izrādīsies nepietiekami, risināsim papildus atbalsta mehānismus kultūras nozarei.”

“Atbalsta mehānismi būs līdzīgi kā iepriekšējā periodā – subsidētās darba vietas, apgrozāmie līdzekļi. Šobrīd arī dienaskārtībā ir jautājums par atbalstu telpu kompensācijai,” piebilda Puntulis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro