Reirs: Hipotekārā kredītu procentu maksājumiem varētu noteikt 50% atlaidi

Hipotekāro kredītu procentu maksājumus uz gadu varētu samazināt par 50%, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV).

“Piedāvājums ir, mēs šodien izskatīsim, pieslīpēsim un rīt tad būs balsojums par šo priekšlikumu, lai varam sūtīt Saeimai izskatīšanai. Mēs gribam noteikt ierobežotā termiņā šo atbalstu. Konkrētu procentu samazinājumu kredītiem noteiksim uz vienu gadu, un pēc gada izvērtēsim situāciju. Ir dažādi piemēri, kā tiek samazinātas procentu likmes. Mūsu sākotnējā piedāvājumā ir 50 % samazinājums,” sacīja Reirs.

Atlaides piemērošana uz gadu plānota, ņemot vērā to, ka Eiropas Centrālā banka varētu vēl paaugstināt procentu likmes, kā arī to, ka augsta “Euribor” likme varētu saglabāties vēl vismaz gadu.

Reirs skaidroja: “Mēs esam nonākuši pie tā, ka mums ir smieklīgi zems kredītu apjoms, trešdaļa no IKP, kas laikam ir viszemākais ES, mums ir visaugstākās likmes, mums praktiski nekādas elastības nav. Mums ir tiesības uz noteiktu laiku atbalstīt kredītņēmējus.”

“Protams, ka [kredītu maksājumu nokavējumi] nav pieauguši. Ģimenes atsakās no ierastām lietām, bērnus uz pulciņiem nesūta, neapmeklē pasākumus. Tas taču nav normāli. Mēs runājam par cilvēkiem, kuri rada IKP mūsu valstī, kuri ir darbaspējīgā vecumā, kuri ir izgājuši visas pārbaudes ar legāliem ieņēmumiem. Pēdējā komisijas sēdē tika paziņots, ka jau piektdaļa, kas, es saprotu, ir 20 %, ir uz robežas, turpinot strādāt, turpinot saņemt algu pat lielāku varbūt, bet viņi jau ir uz robežas kā sliktie kredītņēmēji,” sacīja politiķis.

Vaicāts par iespējamajām kredītiestāžu pretenzijām pret šādu risinājumu, Reirs norādīja, ka arī citu krīžu laikā minēti tie paši argumenti, kas tagad, – “bankas aizies no tirgus” un “bankas nekreditēs”. ” Tās bankas, kuras sniegs brīvprātīgi nozīmīgu palīdzību – ne mazāku par 1 % vai 1,5 % – uz šīm bankām neattieksies šīs lietas. Brīvprātība ir iespējama un apsveicama,” sacīja deputāts.

“Šeit ir arī satversmības riski, tādēļ likumprojekts jāpieņem trijos lasījumos. Mēs nevilcināsimies. Kopā ar ekspertiem nonācām pie tā, ka labākais risinājums būtu šo konsolidēto likmi samazināt par konkrētu procentu. Šis atbalsts būs tēmēts līdz noteiktai summai. [..] Iekļausim ģimenes ar bērniem. Viennozīmīgi, ka šis neattieksies uz tiem nekustamajiem īpašumiem, kuri tiek izīrēti, tam jābūt mājoklim, jo izīrētājs jau saņem kādus līdzekļus, kas var kompensēt šo pieaugumu,” sacīja politiķis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro